ICS Calendar - en to sl translation catalogue (138 entries)

en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
sl: %1$s Zahteva AJAX je zaradi konfiguracijske nastavitve zaobšla preverjanje nonce.

en: %1$s Data Cache
sl: %1$s Podatkovni predpomnilnik

en: %1$s received.
sl: %1$s prejeto.

en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
sl: %1$s različica 10.6 je uvedla nove privzete vrednosti za več parametrov kratke kode. Nove namestitve samodejno uporabijo nove privzete vrednosti, nadgrajene namestitve pa bodo še naprej uporabljale stare privzete vrednosti, razen če je to polje označeno. Več o teh spremembah si lahko preberete na %2$snašem blogu%3$s.

en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
sl: %1$sNovo!%2$s Spremeni %3$s v popoln koledarski sistem. Ustvarjajte in upravljajte dogodke neposredno v WordPressu in jih celo brezhibno vključite v obstoječe vire.

en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
sl: %1$sOpomba:%2$s Dodatne %3$smožnosti prikaza%4$s so na voljo z ročnim urejanjem kratke kode po vstavitvi.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
sl: %1$sProsimo, upoštevajte:%2$s %3$s različica 10.6 spreminja privzete možnosti za več nastavitev bližnjice. Da bi ohranili doslednost, te nove privzete nastavitve niso %4$somogočene %5$s pri nadgradnji s prejšnje različice. Če želite izvedeti več o spremembah, preberite naš %6$sprispevek na blogu%7$s, če pa želite preklopiti na nove privzete nastavitve, vklopite možnost %8$s na strani %9$s z nastavitvami%10$s.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
sl: %1$sUpoštevajte: %2$s %3$s različica 11.0 poenostavlja način pridobivanja naslovov URL za dovod ICS. Ta sprememba uporablja standardno vgrajeno funkcijo WordPressa, zato bi morala biti popolnoma združljiva z vsemi obstoječimi namestitvami. Če po nadgradnji na različico 11 ali novejšo različico naletite na nove težave, za pomoč obiščite %4$sforume podpore za WordPress%5$s.

en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
sl: %1$sNastavitve so posodobljene.%2$s Morda boste morali osvežiti stran, da boste videli nekatere spremembe.

en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
sl: %1$sTa naslov URL kaže na datoteko v vaši knjižnici medijev %2$s Čeprav bi morali biti sposobni uporabiti ta naslov URL v %3$s kratki kodi, bo to statični posnetek koledarja v času, ko je bila datoteka ustvarjena, in ne bo odražal nobenih prihodnjih posodobitev izvornega koledarja. Za navodila za pridobitev pravilnega naslova URL dinamičnega vira glejte naš %4$sUporabniški priročnik %5$s.

en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
sl: %1$sKoledar ICS uporabljate v implementaciji WordPress Playground.%2$s Ker je koledar ICS namenjen za delovanje na spletnem strežniku, nekatere funkcije morda ne bodo na voljo ali ne bodo delovale pravilno.

en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
sl: %1$sVaše spletno mesto trenutno uporablja nastavitev časovnega pasu, ki temelji na premiku UTC %2$s, kar lahko povzroči napake pri prikazu časa v %3$s vtičniku na lokacijah, kjer se uporablja poletni čas. Za pravilen prikaz časa spremenite %4$snastavitev časovnega pasu%5$s na mesto, ki je najbližje vaši lokaciji, v istem časovnem pasu. Za dodatne informacije o tem vprašanju si ogledajte našo %6$sdokumentacijo%7$s.

en: Add %1$s
sl: Dodaj %1$s

en: Additional Views
sl: Dodatni pogledi

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
sl: Osnovnim prikazom meseca, osnovnim prikazom, seznamom in tednom so dodane dodatne možnosti.

en: All Day
sl: Cel dan

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
sl: Dovolite dostop do teh gostiteljskih imen, ki se nanašajo na rezervirane naslove IP

en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
sl: Prav tako prosimo, da vključite %1$s bližnjico točno tako, kot ste jo vnesli na prizadeto stran.

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
sl: Za prikazovanje koledarjev vedno uporabljajte AJAX (priporočljivo)

en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
sl: Na našem spletnem mestu je na voljo obsežen %1$suporabniški priročnik%2$s. Spodaj je nekaj hitrih povezav do ključnih virov v dokumentaciji.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
sl: Pri poskusu priklica zahtevanega naslova URL je prišlo do neznane napake.

en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
sl: Prepričajte se, da uporabljate %1$snaročniški%2$s URL in ne %3$sspletni%4$s pogled%5$s URL (če URL vnesete neposredno v spletni brskalnik, boste prenesli %6$s datoteko.)

en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
sl: Privzeto %1$s pri zahtevah AJAX uporablja kodo nonce, čeprav to ni nujno potrebno, saj zahteve AJAX ne zapisujejo ničesar neposredno v podatkovno zbirko, poleg tega pa je na voljo dodatna koda za čiščenje/potrjevanje. Nonce občasno povzroča konflikte z nekaterimi vtičniki za predpomnjenje, zlasti z %2$s. Če uporabljate vtičnik za predpomnjenje in ugotovite, da se vaši koledarji AJAX občasno ne naložijo, vklopite to možnost, da se izognete nonce.

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
sl: Koledar ICS privzeto doda gumb "Dodaj koledar ICS" v orodno vrstico nad urejevalnikom WYSIWYG, ko uporabljate klasični urejevalnik. Označite to polje, če želite gumb odstraniti. Ne vpliva na spletna mesta, ki uporabljajo urejevalnik blokov (Gutenberg).

en: Bypass nonce on AJAX requests
sl: Obid nonce pri zahtevah AJAX

en: CSS Guide
sl: Vodnik CSS

en: Caching
sl: Predpolnjenje

en: Calendar Builder
sl: Graditelj koledarja

en: Calendar Description:
sl: Opis koledarja:

en: Calendar Title:
sl: Naslov koledarja:

en: Cancelled
sl: Preklicano

en: Clear Cached Calendar Data
sl: Izbriši podatke koledarja v predpomnilniku

en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
sl: Izbrisano %1$s %2$s prehodno(-e) stanje(-a).

en: Click for more...
sl: Kliknite za več...

en: Close
sl: Zapri

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
sl: Konfigurirajte vse nastavitve koledarja z enostavnim vizualnim vmesnikom.

en: Contact:
sl: Kontaktna oseba:

en: Could not retrieve data from the requested URL.
sl: Ni bilo mogoče pridobiti podatkov iz zahtevanega naslova URL.

en: Count:
sl: Število:

en: Customizer
sl: Prilagojevalnik

en: Developer Resources
sl: Viri za razvijalce

en: Do even more with...
sl: Naredite še več z...

en: Download
sl: Prenesi

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
sl: Enostavno spreminjajte barvne palete koledarja, pisave in še več na celotnem spletnem mestu.

en: Enhanced Features
sl: Izboljšane funkcije

en: Enter feed URL...
sl: Vnesite URL naslov vira...

en: Enter one hostname per line.
sl: V vsako vrstico vnesite eno gostiteljsko ime.

en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
sl: Napaka: %1$s ni bilo mogoče razrešiti IP-naslova.

en: FAQs and Tips
sl: Pogosta vprašanja in nasveti

en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
sl: Če želite pomoč, uporabite naš %1$sobrazec za zahtevo za podporo%2$s.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
sl: Zaradi varnosti vašega spletnega mesta NE objavljajte sistemskega poročila na forumih za podporo.

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
sl: Polni, Naslednji, Masonry, Mesec s stransko vrstico, Widget in še več.

en: General WordPress Settings
sl: Splošne nastavitve WordPressa

en: Getting Started
sl: Začetek

en: Hide past events
sl: Skrij pretekle dogodke

en: ICS Calendar
sl: Koledar ICS

en: ICS Events
sl: Dogodki ICS

en: ICS Feed URL:
sl: URL naslov ICS:

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
sl: Datoteke ICS ni bilo mogoče pridobiti ali je bila prazna. Preverite, ali je URL pravilen, in preverite konfiguracijo php.ini ter preverite, ali je na voljo cURL ali allow_url_fopen. Če za razmejitev več naslovov URL uporabljate presledke, lahko namesto tega poskusite uporabiti znak pipe. Prizadeti URL:

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
sl: Če vas skrbi, da vtičnik ne pridobi pravilno vašega vira, lahko URL preizkusite tukaj.

en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
sl: Če se koledar ne naloži z usodno napako "zmanjkuje pomnilnika", poskusite povečati omejitev pomnilnika. Priporoča se najmanj 512 MB. %1$s Opombe: 1) Nekateri ponudniki gostovanja morda ne bodo dovolili, da aplikacije razveljavijo privzeto nastavitev strežnika. 2) Te možnosti ni mogoče nastaviti nižje od trenutne privzete omejitve pomnilnika v strežniku.

en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
sl: Če koledarski strežnik gostuje v istem fizičnem strežniku kot vaše spletno mesto, je del istega lokalnega omrežja ali kako drugače uporablja %1$srezerviran naslov IP%2$s, tukaj vnesite njegovo ime gostitelja, da omogočite dostop. Za več koledarskih strežnikov vnesite eno ime gostitelja v vsako vrstico. Za več informacij glejte %3$sdokumentacijo %4$s%5$s.

en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
sl: Če URL vašega vira deluje z našim spletnim orodjem %1$sPredogled%2$s, poskusite vklopiti možnost %3$s v zgornjem zavihku %4$s.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
sl: Če je vaše spletno mesto po posodobitvi različice 11 prenehalo pridobivati vire, vklopite to možnost, da uporabite starejšo metodo zahtevka.

en: Increase memory limit when rendering calendars
sl: Povečanje omejitve pomnilnika pri upodabljanju koledarjev

en: Insert %1$s
sl: Vstavi %1$s

en: Last week
sl: Prejšnji teden

en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
sl: Pustite %1$s prazno, če želite vključiti vse prihajajoče dogodke. %2$s mora biti standardni niz %3$sPHP v obliki datuma %4$s.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
sl: Pustite prazno, če želite uporabiti privzeti opis koledarja. Vnesite %1$s, če želite povsem izpustiti opis.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
sl: Pustite prazno, če želite uporabiti privzeti naslov koledarja. Vnesite %1$s, če želite v celoti izpustiti naslov.

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Map
sl: Zemljevid

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Next Page
sl: Naslednja stran

en: Next week
sl: Naslednji teden

en: No %1$s transients were found.
sl: Prehodnih pojavov %1$s ni bilo ugotovljenih.

en: No additional events this month.
sl: Ta mesec ni dodatnih dogodkov.

en: No events found.
sl: Ni bilo najdenih dogodkov.

en: No events.
sl: Brez dogodkov.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
sl: Na našem spletnem mestu je na voljo celoten uporabniški priročnik s popolnim prevodom v več deset jezikov:

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
sl: Ko pošljete e-pošto podpori, kopirajte naslednje besedilo in ga vključite v sporočilo.

en: Previous Page
sl: Prejšnja stran

en: Recurring event
sl: Ponavljajoči se dogodek

en: Recurs daily
sl: Ponavlja se vsak dan

en: Recurs every %1$s days
sl: Ponovi se vsakih %1$s dni

en: Recurs every %1$s months
sl: Ponovi se vsakih %1$s mesecev

en: Recurs every %1$s weeks
sl: Ponovi se vsakih %1$s tednov

en: Recurs every %1$s years
sl: Ponovi se na %1$s let

en: Recurs monthly
sl: Ponavlja se mesečno

en: Recurs weekly
sl: Ponavlja se tedensko

en: Recurs yearly
sl: Ponavlja se vsako leto

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
sl: Odstranitev gumba "Dodaj koledar ICS" v klasičnem urejevalniku

en: Resolved IP address for %1$s:
sl: Rešen naslov IP za %1$s:

en: Resources:
sl: Viri:

en: Results:
sl: Rezultati:

en: Room 34 Creative Services, LLC
sl: Soba 34 Kreativne storitve, LLC

en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

en: Save to your calendar
sl: Shranite v koledar

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
sl: Določa, kako dolgo naj se podatki koledarskega traku pred ponovnim nalaganjem shranjujejo v predpomnilniku strežnika (prehodni pojavi v WordPressu). Privzeta vrednost je 3600 (1 ura).

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Shortcode Builder
sl: Graditelj kratkih kod

en: Shortcode Overview
sl: Pregled kratkih kod

en: Shortcode Parameters Reference
sl: Sklic na parametre kratke kode

en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
sl: Prikaži opise dogodkov %1$s (spremenite v številko v vstavljeni kratki kodi, da nastavite omejitev besed) %2$s

en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
sl: Prikaži lokacije dogodkov %1$s(če je na voljo)%2$s

en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
sl: Prikaži organizatorje dogodka %1$s(če je na voljo)%2$s

en: Show past events
sl: Prikaži pretekle dogodke

en: Show/hide all
sl: Prikaži/skrij vse

en: Support
sl: Podpora

en: System Report
sl: Sistemsko poročilo

en: Test URL
sl: Preskusni naslov URL

en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
sl: Hvala za namestitev %1$s. Preden ustvarite svojo prvo koledarsko bližnjico, obiščite stran %2$sSplošne nastavitve%3$s in preverite, ali so nastavitve jezika spletnega mesta, časovnega pasu in oblike datuma/časa pravilne. Za več informacij si oglejte naš %4$sUporabniški priročnik%5$s.

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
sl: Atribut bližnjice "currentweek" je zastarel. Namesto tega za bližnjico uporabite view="week".

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
sl: Atribut bližnjice "legendinline" je zastarel. Namesto tega za bližnjico uporabite legendstyle="inline".

en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
sl: Zdi se, da lastnost "url" v kratki kodi %1$s vsebuje oznake HTML; najverjetneje je bil vaš naslov URL spremenjen v povezavo, na katero je mogoče klikniti. Zaradi tega vaš koledar morda ne bo pravilno prikazan. Odstranite povezavo, na katero je mogoče klikniti, iz kratke kode.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
sl: Funkcija r34ics_url_get_contents() ni več podprta.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
sl: Zdi se, da je to veljaven URL za dovod ICS.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
sl: Zdi se, da to ni veljaven URL za naslov ICS.

en: This week
sl: Ta teden

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
sl: To bo takoj izbrisalo vse obstoječe podatke koledarja v predpomnilniku (odstranilo prehodne pojave), zato bo WordPress ob naslednjem ogledu ponovno naložil vse koledarje. Predpomnjenje se bo nato nadaljevalo kot prej.

en: Today
sl: Danes

en: Transient (cache) expiration
sl: Prehodni (predpomnilnik) iztek veljavnosti

en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
sl: Koledar Google Calendar, Microsoft Office 365 ali Apple iCloud Calendar spremenite v brezhibno integrirano, samodejno posodabljajočo se izkušnjo WordPressa brez vzdrževanja.

en: Upgrade to PRO!
sl: Nadgradite na PRO!

en: Use legacy feed request method
sl: Uporaba starejšega načina zahtevka za dovod

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
sl: Uporaba novih privzetih vrednosti parametrov (v.10.6)

en: User Guide
sl: Priročnik za uporabo

en: Utilities
sl: Pripomočki

en: View:
sl: Pogled:

en: Visit %1$s to learn more.
sl: Če želite izvedeti več, obiščite %1$s.

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
sl: Če je ta možnost označena, se vsi koledarji prikažejo prek AJAX-a (asinhrono po nalaganju strani). To je še posebej uporabno v povezavi z drugimi vtičniki za predpomnjenje ali če koledarji vsebujejo veliko število dogodkov. Običajno se koledarski podatki pošljejo neposredno v HTML ob začetnem nalaganju strani, razen če je v kratki kodi določen AJAX.

en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
sl: Ko se obrnete na podporo, vključite %1$sSistemsko poročilo%2$s s te strani.

en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
sl: Zdi se, da URL vašega vira vsebuje poverilnice za osnovno preverjanje pristnosti HTTP. Poskusite izklopiti možnost %1$s v zgornjem zavihku %2$s.

en: calendar event
sl: dogodek koledarja

en: list
sl: seznam

en: month
sl: mesec

en: seconds
sl: sekunde

en: week
sl: teden
