ICS Calendar - en to ru_RU translation catalogue (137 entries)

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
ru_RU: %1$sВы запускаете ICS Calendar в реализации WordPress Playground.%2$s Поскольку ICS Calendar предназначен для работы на веб-сервере, некоторые функции могут быть недоступны или работать некорректно.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) and HTML tags 4. HTML tag 5. HTML tag 6. HTML tag 7. HTML tag
en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
ru_RU: %1$sВ настоящее время на вашем сайте используется настройка часового пояса на основе смещения UTC.%2$s Это может привести к ошибкам отображения времени в плагине %3$s в местах, где используется переход на летнее время. Пожалуйста, %4$s измените настройки часового пояса%5$s на ближайший к вашему местоположению город в том же часовом поясе для правильного отображения времени. Дополнительную информацию по этому вопросу см. в %6$sдокументации%7$s.

en: Utilities
ru_RU: Утилиты

en: Settings
ru_RU: Настройки

en: User Guide
ru_RU: Гид пользователя

en: Support
ru_RU: Поддержка

en: Upgrade to PRO!
ru_RU: Обновить до PRO!

en: Show/hide all
ru_RU: Показать/скрыть все

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
ru_RU: Файл ICS не может быть извлечен или пуст. Пожалуйста, убедитесь, URL является правильным, и проверить .ini php, чтобы проверить либо cURL или allow_url_fopen доступна. Если вы используете пробелы для разграничения нескольких URL-адресов, вы также можете попробовать использовать символ трубы вместо этого. Затронутый URL:

en: Hide past events
ru_RU: Скрыть прошедшие события

en: Show past events
ru_RU: Показать прошедшие события

en: Contact:
ru_RU: Контакт:

en: Resources:
ru_RU: Ресурсы:

en: Click for more...
ru_RU: Нажмите для получения дополнительной информации...

en: Save to your calendar
ru_RU: Сохранить в календаре

en: Download
ru_RU: Скачать

en: Cancelled
ru_RU: Отменен

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
ru_RU: Атрибут шорткода "currentweek" устарел. Пожалуйста, используйте view="week" в шорткоде.

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
ru_RU: Атрибут шорткода "legendinline" устарел. Вместо него используйте legendstyle="inline" в своем шорткоде.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
ru_RU: Очищен %1$s %2$s переход(ы).

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: No %1$s transients were found.
ru_RU: Переходных процессов %1$s не обнаружено.

note: translators: 1. Additional translation string and HTML tags 2. Additional translation string and HTML tags
en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
ru_RU: Похоже, что URL-адрес вашей ленты содержит учетные данные HTTP Basic Authentication. Попробуйте отключить опцию %1$s на вкладке %2$s выше.

en: Use legacy feed request method
ru_RU: Используйте устаревший метод запроса фида

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. Additional translation string and HTML tags 4. Additional translation string and HTML tags
en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
ru_RU: Если URL-адрес вашего фида работает с нашим онлайн-инструментом %1$sПредварительный просмотр%2$s, попробуйте включить опцию %3$s на вкладке %4$s выше.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) 4. HTML tag 5. HTML tag
en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
ru_RU: %1$sЭтот URL указывает на файл в вашей медиатеке.%2$s Хотя вы можете использовать этот URL в шорткоде%3$s, это будет статический снимок календаря на момент создания файла, и он не будет отражать никаких будущих обновлений исходного календаря. Пожалуйста, обратитесь к нашему %4$sРуководству пользователя%5$s за инструкциями по получению правильного URL динамической ленты.

note: translators: 1. Dynamic value and HTML tags
en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
ru_RU: Ошибка: Не удалось разрешить IP-адрес для %1$s.

note: translators: 1. Dynamic value and HTML tags
en: Resolved IP address for %1$s:
ru_RU: Разрешенный IP-адрес для %1$s:

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
ru_RU: %1$sНастройки обновлены.%2$s Вам может потребоваться обновить страницу, чтобы увидеть некоторые изменения.

en: calendar event
ru_RU: календарное событие

en: Map
ru_RU: Карта

en: Recurring event
ru_RU: Повторяющееся событие

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s years
ru_RU: Повторяется каждые %1$s лет

en: Recurs yearly
ru_RU: Повторяется ежегодно

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s months
ru_RU: Повторяется каждые %1$s месяцев

en: Recurs monthly
ru_RU: Повторяется ежемесячно

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s weeks
ru_RU: Повторяется каждые %1$s недель

en: Recurs weekly
ru_RU: Повторяется еженедельно

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s days
ru_RU: Повторяется каждые %1$s дней

en: Recurs daily
ru_RU: Повторяется ежедневно

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
ru_RU: Свойство "url" в вашем шорткоде %1$s содержит HTML-теги; скорее всего, ваш URL был превращен в кликабельную ссылку. В результате ваш календарь может отображаться некорректно. Пожалуйста, удалите кликабельную ссылку в шорткоде.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
ru_RU: Функция r34ics_url_get_contents() больше не поддерживается.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate) and HTML tags 2. HTML tag 3. HTML tag 4. HTML tag 5. HTML tag
en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
ru_RU: Спасибо за установку %1$s. Перед созданием первого шорткода календаря, пожалуйста, посетите страницу %2$sОбщие настройки%3$s и проверьте правильность настроек языка сайта, часового пояса и формата даты/времени. Для получения дополнительной информации см. наше %4$sРуководство пользователя%5$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) 4. HTML tag 5. HTML tag
en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
ru_RU: %1$sОбратите внимание:%2$s %3$s в версии 11.0 изменен способ получения URL-адресов фидов ICS. Это изменение использует стандартную встроенную функцию WordPress, поэтому оно должно быть полностью совместимо со всеми существующими установками. Если у вас возникнут новые проблемы после обновления до версии 11 или более поздней, обратитесь за помощью на %4$sФорумы поддержки WordPress%5$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) 4. HTML tag 5. HTML tag 6. HTML tag 7. HTML tag 8. Additional translation string and HTML tags 9. HTML tag and plugin name (do not translate) 10. HTML tag
en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
ru_RU: %1$sОбратите внимание:%2$s %3$s версия 10.6 изменяет параметры по умолчанию для некоторых настроек шорткодов. В целях сохранения последовательности эти новые параметры по умолчанию %4$sне включаются%5$s при обновлении с более ранней версии. Если вы хотите узнать больше об изменениях, пожалуйста, прочтите нашу %6$sстатью в блоге%7$s, а чтобы переключиться на новые параметры по умолчанию, включите опцию %8$s на странице %9$s настроек%10$s.

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
ru_RU: Используйте новые значения параметров по умолчанию (v.10.6)

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
ru_RU: %1$s AJAX-запрос обошел проверку nonce из-за настроек конфигурации.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Add %1$s
ru_RU: Добавить %1$s

en: Close
ru_RU: Закрыть

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. HTML tag 4. HTML tag 5. HTML tag 6. Do not translate
en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
ru_RU: Убедитесь, что вы используете URL %1$ssubscribe%2$s, а не URL %3$sweb view%4$s.%5$s (Ввод URL непосредственно в веб-браузере должен загрузить файл %6$s)

en: Calendar Title:
ru_RU: Название календаря:

note: translators: 1. Do not translate
en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
ru_RU: Оставьте пустым, чтобы использовать заголовок календаря по умолчанию. Введите %1$s, чтобы не использовать заголовок вообще.

en: Calendar Description:
ru_RU: Описание календаря:

note: translators: 1. Do not translate
en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
ru_RU: Оставьте пустым, чтобы использовать описание календаря по умолчанию. Введите %1$s, чтобы не использовать описание вообще.

en: View:
ru_RU: Вид:

en: month
ru_RU: месяц

en: list
ru_RU: список

en: week
ru_RU: неделя

en: Count:
ru_RU: Количество:

en: Format:
ru_RU: Формат:

note: translators: 1. Additional translation string and HTML tags 2. Additional translation string and HTML tags 3. HTML tag 4. HTML tag
en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
ru_RU: Оставьте %1$s пустым, чтобы включить все предстоящие события. %2$s должна быть стандартной строкой формата даты %3$sPHP%4$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
ru_RU: Показывать описания событий %1$s (изменить на число в вставленном шорткоде, чтобы установить ограничение на количество слов)%2$s

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
ru_RU: Показать места проведения мероприятий %1$s (если доступно)%2$s

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
ru_RU: Показать организаторов мероприятия %1$s(если есть)%2$s

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. HTML tag 4. HTML tag
en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
ru_RU: %1$sПримечание:%2$s Дополнительные %3$sопции отображения%4$s доступны при ручном редактировании шорткода после вставки.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Insert %1$s
ru_RU: Вставить %1$s

en: Getting Started
ru_RU: Начало работы

en: System Report
ru_RU: Отчет о системе

en: Save Changes
ru_RU: Сохранить изменения

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
ru_RU: На нашем сайте доступно обширное %1$sРуководство пользователя%2$s. Ниже приведены краткие ссылки на ключевые ресурсы в документации.

en: General WordPress Settings
ru_RU: Общие настройки WordPress

en: Shortcode Overview
ru_RU: Обзор шорткодов

en: Shortcode Builder
ru_RU: Конструктор шорткодов

en: Shortcode Parameters Reference
ru_RU: Справочник параметров шорткода

en: FAQs and Tips
ru_RU: Вопросы и советы

en: CSS Guide
ru_RU: Руководство по CSS

en: Developer Resources
ru_RU: Ресурсы для разработчиков

en: Loading
ru_RU: Загрузка

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
ru_RU: Всегда используйте AJAX для отображения календарей (рекомендуется)

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
ru_RU: Если флажок установлен, все календари будут отображаться через AJAX (асинхронно после загрузки страницы). Это особенно полезно в сочетании с другими плагинами кэширования или если ваши календари содержат большое количество событий. Обычно данные календаря отправляются непосредственно в HTML при первоначальной загрузке страницы, если только AJAX не был указан в шорткоде.

en: Bypass nonce on AJAX requests
ru_RU: Обход nonce в запросах AJAX

note: translators: 1: Plugin name (do not translate) 2: Plugin name (do not translate)
en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
ru_RU: По умолчанию %1$s использует nonce для AJAX-запросов, хотя в этом нет особой необходимости, так как AJAX-запросы не записывают ничего непосредственно в базу данных, и в них используется дополнительный код санации/валидации. Иногда nonce вызывает конфликты с некоторыми плагинами кэширования, особенно с %2$s. Если вы используете плагин кэширования и обнаруживаете, что ваши AJAX-календари иногда не загружаются, включите эту опцию, чтобы обойти nonce.

en: Increase memory limit when rendering calendars
ru_RU: Увеличение лимита памяти при отрисовке календарей

note: translators: 1. HTML tag
en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
ru_RU: Если ваш календарь не загружается с фатальной ошибкой "не хватает памяти", попробуйте увеличить лимит памяти. Рекомендуется не менее 512 МБ. %1$s Примечания: 1) Некоторые хостинг-провайдеры могут не разрешать приложениям отменять настройки сервера по умолчанию. 2) Невозможно установить этот параметр ниже, чем текущий лимит памяти по умолчанию на вашем сервере.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
ru_RU: Если ваш сайт перестал получать фиды после обновления версии 11, включите эту опцию, чтобы использовать старый метод запроса.

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
ru_RU: Разрешите доступ к этим именам хостов, которые разрешаются в зарезервированные IP-адреса

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. HTML tag 4: Plugin name (do not translate) 5. HTML tag
en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
ru_RU: Если ваш сервер календаря размещен на том же физическом сервере, что и ваш веб-сайт, является частью той же локальной сети или иным образом использует %1$sзарезервированный IP-адрес%2$s, введите здесь имя его хоста, чтобы разрешить доступ. Для нескольких серверов календаря введите по одному имени хоста в строке. Дополнительную информацию см. в %3$sдокументации%4$s%5$s.

en: Enter one hostname per line.
ru_RU: Введите одно имя хоста в строке.

en: Caching
ru_RU: Кэширование

en: Transient (cache) expiration
ru_RU: Переходное (кэш) истечение срока действия

en: seconds
ru_RU: секунд

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
ru_RU: Устанавливает, как долго данные календарной ленты должны кэшироваться на сервере (переходные процессы WordPress) перед перезагрузкой. По умолчанию 3600 (1 час).

en: Miscellaneous
ru_RU: Разное

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
ru_RU: Убрать кнопку "Добавить календарь ICS" в классическом редакторе

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
ru_RU: По умолчанию ICS Calendar добавляет кнопку "Добавить ICS Calendar" на панель инструментов над WYSIWYG-редактором при использовании Classic Editor. Установите этот флажок, чтобы убрать кнопку. Не влияет на сайты, использующие редактор блоков (Gutenberg).

note: translators: 1: Plugin name (do not translate) 2. HTML tag 3. HTML tag
en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
ru_RU: %1$s в версии 10.6 введены новые значения по умолчанию для нескольких параметров шорткода. Новые установки автоматически используют новые значения по умолчанию, но обновленные установки будут продолжать использовать старые значения по умолчанию, если не установлен этот флажок. Подробнее об этих изменениях читайте в %2$sнашем блоге%3$s.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
ru_RU: Наше полное руководство пользователя доступно с полным переводом на десятки языков на нашем сайте:

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
ru_RU: Для получения помощи воспользуйтесь нашей формой запроса %1$sподдержки%2$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
ru_RU: При обращении в службу поддержки укажите %1$sСистемный отчет%2$s с этой страницы.

en: Do even more with...
ru_RU: Сделайте еще больше с...

en: ICS Events
ru_RU: События ICS

note: translators: 1: HTML tag 2: HTML tag 3: Plugin name (do not translate)
en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
ru_RU: %1$sНовинка!%2$s Превращает %3$s в полноценную календарную систему. Создавайте и управляйте событиями прямо в WordPress и даже интегрируйте их с существующими лентами.

en: Additional Views
ru_RU: Дополнительные виды

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
ru_RU: Полный, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget и другие.

en: Calendar Builder
ru_RU: Конструктор календарей

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
ru_RU: Настройте все параметры календаря с помощью удобного визуального интерфейса.

en: Customizer
ru_RU: Настройщик

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
ru_RU: Легко изменяйте цветовую палитру календаря, шрифты и многое другое в масштабах всего сайта.

en: Enhanced Features
ru_RU: Расширенные возможности

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
ru_RU: Дополнительные возможности добавлены к основным представлениям месяца, основного, списка и недели.

note: translators: 1. Link (do not translate)
en: Visit %1$s to learn more.
ru_RU: Посетите %1$s, чтобы узнать больше.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: %1$s Data Cache
ru_RU: %1$s Кэш данных

en: Clear Cached Calendar Data
ru_RU: Очистить кэшированные данные календаря

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
ru_RU: Это немедленно очистит все существующие кэшированные данные календаря (очистка переходных), заставляя WordPress перезагрузить все календари при следующем просмотре. Кэшинг возобновится, как и прежде.

en: ICS Feed URL Tester
ru_RU: ICS Feed URL Тестер

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
ru_RU: Если вы обеспокоены тем, что плагин не получает вашу ленту должным образом, вы можете проверить URL здесь.

en: Enter feed URL...
ru_RU: Введите URL-адрес канала...

en: Test URL
ru_RU: URL тест

en: Results:
ru_RU: Результаты:

note: translators: 1: Dynamic value
en: %1$s received.
ru_RU: %1$s получено.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
ru_RU: Это, по-видимому, действительный URL-адрес ICS-ленты.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
ru_RU: Похоже, что это не действительный URL-адрес подачи ICS.

en: Could not retrieve data from the requested URL.
ru_RU: Не удалось получить данные из запрошенного URL.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
ru_RU: При попытке получить запрошенный URL-адрес произошла неизвестная ошибка.

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
ru_RU: Пожалуйста, скопируйте следующий текст и включите его в свое сообщение при электронной почте поддержки.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
ru_RU: Также, пожалуйста, включите шорткод %1$s именно в том виде, в котором он введен на затронутой странице.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
ru_RU: В целях безопасности вашего сайта, пожалуйста, НЕ публикуйте Системный отчет на форумах поддержки.

en: No events found.
ru_RU: Событий не найдено.

en: Previous Page
ru_RU: Предыдущая страница

en: Next Page
ru_RU: Следующая Страница

en: All Day
ru_RU: Весь день

en: Today
ru_RU: Сегодня

en: No events.
ru_RU: Нет событий.

en: No additional events this month.
ru_RU: Никаких дополнительных событий в этом месяце.

en: Last week
ru_RU: На прошлой неделе

en: This week
ru_RU: Эта неделя

en: Next week
ru_RU: Следующая неделя

note: Description of the plugin/theme
en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
ru_RU: Превратите календарь Google, Microsoft Office 365 или Apple iCloud в легко интегрируемый, автоматически обновляемый и не требующий обслуживания WordPress-календарь.
