ICS Calendar - en to pl translation catalogue (135 entries)

en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
pl: %1$s Żądanie AJAX ominęło weryfikację nonce ze względu na ustawienia konfiguracji.

en: %1$s received.
pl: otrzymano %1$s.

en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
pl: %1$s w wersji 10.6 wprowadzono nowe wartości domyślne dla kilku parametrów shortcode. Nowe instalacje automatycznie używają nowych wartości domyślnych, ale zaktualizowane instalacje będą nadal używać starych wartości domyślnych, chyba że to pole zostanie zaznaczone. Przeczytaj więcej o tych zmianach na %2$snaszym blogu%3$s.

en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
pl: %1$sNowość!%2$s Zmienia %3$s w pełny system kalendarza. Twórz wydarzenia i zarządzaj nimi bezpośrednio w WordPress, a nawet płynnie integruj je z istniejącymi kanałami.

en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
pl: %1$sUwaga:%2$s Dodatkowe %3$sopcje wyświetlania%4$s są dostępne poprzez ręczną edycję shortcode po wstawieniu.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
pl: %1$sUwaga:%2$s %3$s wersja 10.6 zmienia domyślne opcje dla kilku ustawień shortcode. W celu zachowania spójności, te nowe domyślne opcje są %4$snie%5$s włączone podczas aktualizacji z wcześniejszej wersji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zmianach, przeczytaj nasz %6$swpis na blogu%7$s, lub aby przełączyć się na nowe domyślne ustawienia, włącz opcję %8$s na stronie %9$sustawień%10$s.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
pl: %1$sUwaga:%2$s %3$s wersja 11.0 usprawnia sposób pobierania adresów URL kanałów ICS. Zmiana ta wykorzystuje standardową wbudowaną funkcję WordPress, więc powinna być w pełni kompatybilna ze wszystkimi istniejącymi instalacjami. Jeśli napotkasz jakiekolwiek nowe problemy po aktualizacji do wersji 11 lub nowszej, odwiedź %4$sFora wsparcia WordPress%5$s, aby uzyskać pomoc.

en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
pl: %1$sUstawienia zostały zaktualizowane.%2$s Może być konieczne odświeżenie strony, aby zobaczyć niektóre zmiany.

en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
pl: %1$sTen adres URL wskazuje na plik w bibliotece multimediów.%2$s Chociaż powinieneś być w stanie użyć tego adresu URL w %3$s shortcode, będzie to statyczna migawka kalendarza w momencie utworzenia pliku i nie będzie odzwierciedlać żadnych przyszłych aktualizacji kalendarza źródłowego. Zapoznaj się z naszym %4$sPodręcznikiem użytkownika%5$s, aby uzyskać instrukcje dotyczące uzyskania prawidłowego dynamicznego adresu URL kanału.

en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
pl: %1$sUruchamiasz ICS Calendar w implementacji WordPress Playground.%2$s Ponieważ ICS Calendar jest przeznaczony do uruchamiania na serwerze WWW, niektóre funkcje mogą być niedostępne lub mogą nie działać poprawnie.

en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
pl: %1$sTwoja witryna używa obecnie ustawienia strefy czasowej opartej na przesunięciu UTC.%2$s Może to powodować błędy wyświetlania czasu w %3$s wtyczce w lokalizacjach, które przestrzegają czasu letniego. Proszę %4$szmienić ustawienie strefy czasowej%5$s na miasto najbliższe Twojej lokalizacji, w tej samej strefie czasowej, w celu prawidłowego wyświetlania czasu. Zobacz naszą %6$sdokumentację%7$s, aby uzyskać dodatkowe informacje na ten temat.

en: Add %1$s
pl: Dodaj %1$s

en: Additional Views
pl: Dodatkowe widoki

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
pl: Do podstawowych widoków miesiąca, podstawowego, listy i tygodnia dodano dodatkowe możliwości.

en: All Day
pl: Cały dzień

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
pl: Zezwalaj na dostęp do tych nazw hostów, które rozpoznają zarezerwowane adresy IP

en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
pl: Proszę również dołączyć %1$s shortcode dokładnie tak, jak masz go wpisanego na stronie, której dotyczy problem.

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
pl: Zawsze używaj AJAX do renderowania kalendarzy (zalecane)

en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
pl: Obszerny %1$sPodręcznik użytkownika%2$s jest dostępny na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się kilka szybkich linków do kluczowych zasobów w dokumentacji.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas próby pobrania żądanego adresu URL.

en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
pl: Upewnij się, że używasz %1$ssubscribe%2$s URL, a nie %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Wpisanie adresu URL bezpośrednio w przeglądarce internetowej powinno spowodować pobranie %6$s pliku)

en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
pl: Domyślnie %1$s używa nonce na żądaniach AJAX, chociaż nie jest to absolutnie konieczne, ponieważ żądania AJAX nie zapisują niczego bezpośrednio do bazy danych, a dodatkowy kod sanityzacji / walidacji jest na miejscu. Nonce czasami powoduje konflikty z niektórymi wtyczkami buforującymi, zwłaszcza %2$s. Jeśli używasz wtyczki buforującej i zauważysz, że Twoje kalendarze AJAX czasami się nie ładują, włącz tę opcję, aby ominąć nonce.

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
pl: Domyślnie Kalendarz ICS dodaje przycisk "Dodaj kalendarz ICS" do paska narzędzi nad edytorem WYSIWYG podczas korzystania z Edytora klasycznego. Zaznacz to pole, aby usunąć przycisk. Nie ma wpływu na witryny korzystające z edytora bloków (Gutenberg).

en: Bypass nonce on AJAX requests
pl: Pomijanie nonce w żądaniach AJAX

en: CSS Guide
pl: Przewodnik CSS

en: Caching
pl: Buforowanie

en: Calendar Builder
pl: Konstruktor kalendarzy

en: Calendar Description:
pl: Opis kalendarza:

en: Calendar Title:
pl: Tytuł kalendarza:

en: Cancelled
pl: Anulowane

en: Clear Cached Calendar Data
pl: Wyczyść dane kalendarza w pamięci podręcznej

en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
pl: Wyczyszczone %1$s %2$s transient(y).

en: Click for more...
pl: Kliknij, aby do coś więcej...

en: Close
pl: Zamknij

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
pl: Skonfiguruj wszystkie ustawienia kalendarza za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu wizualnego.

en: Contact:
pl: Kontakt:

en: Could not retrieve data from the requested URL.
pl: Nie można pobrać danych z żądanego adresu URL.

en: Count:
pl: Licznik:

en: Customizer
pl: Dostosowanie

en: Developer Resources
pl: Zasoby dla deweloperów

en: Do even more with...
pl: Zrób jeszcze więcej z...

en: Download
pl: Pobierz

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
pl: Łatwo modyfikuj palety kolorów kalendarza, czcionki i nie tylko, w całej witrynie.

en: Enhanced Features
pl: Ulepszone funkcje

en: Enter feed URL...
pl: Wpisz adres URL kanału informacyjnego...

en: Enter one hostname per line.
pl: Wprowadź jedną nazwę hosta w wierszu.

en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
pl: Błąd: Nie można rozwiązać adresu IP dla %1$s.

en: FAQs and Tips
pl: Najczęściej zadawane pytania i wskazówki

en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
pl: Aby uzyskać pomoc, skorzystaj z naszego %1$sformularza zapytania o wsparcie%2$s.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
pl: Dla bezpieczeństwa witryny proszę NIE umieszczać raportu systemowego na forum pomocy technicznej.

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
pl: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget i inne.

en: General WordPress Settings
pl: Ogólne ustawienia WordPress

en: Getting Started
pl: Pierwsze kroki

en: Go PRO!
pl: Idź PRO!

en: Hide past events
pl: Ukryj minione wydarzenia

en: ICS Events
pl: Wydarzenia ICS

en: ICS Feed URL Tester
pl: Tester adresu URL kanału ICS

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
pl: Nie można pobrać pliku ICS lub był pusty. Sprawdź, czy adres URL jest poprawny i sprawdź konfigurację php.ini, aby sprawdzić, czy cURL lub allow_url_fopen jest dostępna. Jeśli spacje są używane do rozdzielenia wielu adresów URL, możesz również spróbować użyć znaku potoku. Adres URL, którego dotyczy problem:

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
pl: Jeśli obawiasz się, że wtyczka nie pobiera prawidłowo Twojego kanału, możesz przetestować adres URL tutaj.

en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
pl: Jeśli kalendarz nie ładuje się z błędem krytycznym "brak pamięci", spróbuj zwiększyć limit pamięci. Zalecane jest co najmniej 512 MB. %1$s Uwagi: 1) Niektórzy dostawcy usług hostingowych mogą nie zezwalać aplikacjom na zastępowanie domyślnego ustawienia serwera. 2) Nie jest możliwe ustawienie tej opcji poniżej bieżącego domyślnego limitu pamięci na serwerze.

en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
pl: Jeśli serwer kalendarza jest hostowany na tym samym serwerze fizycznym co witryna, jest częścią tej samej sieci lokalnej lub w inny sposób korzysta z %1$szastrzeżonego adresu IP%2$s, wprowadź tutaj jego nazwę hosta, aby zezwolić na dostęp. W przypadku wielu serwerów kalendarza wprowadź jedną nazwę hosta w wierszu. Więcej informacji można znaleźć w %3$sdokumentacji %4$s%5$s.

en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
pl: Jeśli adres URL kanału działa z naszym narzędziem %1$sPodgląd%2$s online, spróbuj włączyć opcję %3$s w zakładce %4$s powyżej.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
pl: Jeśli witryna przestała pobierać kanały po aktualizacji do wersji 11, włącz tę opcję, aby użyć starszej metody żądania.

en: Increase memory limit when rendering calendars
pl: Zwiększenie limitu pamięci podczas renderowania kalendarzy

en: Insert %1$s
pl: Wstaw %1$s

en: Last week
pl: Ostatni tydzień

en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
pl: Pozostaw %1$s puste, aby uwzględnić wszystkie nadchodzące wydarzenia. %2$s musi być standardowym %3$słańcuchem formatu daty PHP%4$s.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego opisu kalendarza. Wprowadź %1$s, aby całkowicie pominąć opis.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego tytułu kalendarza. Wprowadź %1$s, aby całkowicie pominąć tytuł.

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Map
pl: Mapa

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Next week
pl: Następny tydzień

en: No %1$s transients were found.
pl: Nie znaleziono żadnych %1$s transjentów.

en: No additional events this month.
pl: Brak dodatkowych wydarzeń w tym miesiącu.

en: No events found.
pl: Nie znaleziono wydarzeń.

en: No events.
pl: Brak zdarzeń.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
pl: Nasz kompletny podręcznik użytkownika jest dostępny z pełnym tłumaczeniem na dziesiątki języków na naszej stronie internetowej:

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
pl: Skopiuj poniższy tekst i dołącz go do wiadomości podczas wysyłania wiadomości e-mail do pomocy technicznej.

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Recurring event
pl: Wydarzenie cykliczne

en: Recurs daily
pl: Powtarza się codziennie

en: Recurs every %1$s days
pl: Powtarza się co %1$s dni

en: Recurs every %1$s months
pl: Powtarza się co %1$s miesięcy

en: Recurs every %1$s weeks
pl: Powtarza się co %1$s tygodni

en: Recurs every %1$s years
pl: Powtarza się co %1$s lat

en: Recurs monthly
pl: Powtarza się co miesiąc

en: Recurs weekly
pl: Powtarza się co tydzień

en: Recurs yearly
pl: Powtarza się co roku

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
pl: Usunięcie przycisku "Dodaj kalendarz ICS" w Edytorze klasycznym

en: Resolved IP address for %1$s:
pl: Rozwiązany adres IP dla %1$s:

en: Resources:
pl: Zasoby:

en: Results:
pl: Wyniki:

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save to your calendar
pl: Zapisz w kalendarzu

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
pl: Ustawia, jak długo dane kanału kalendarza powinny być buforowane na serwerze (przejściowe WordPress) przed ponownym załadowaniem. Domyślnie jest to 3600 (1 godzina).

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Shortcode Overview
pl: Przegląd krótkich kodów

en: Shortcode Parameters Reference
pl: Odniesienie do parametrów shortcode

en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
pl: Pokaż opisy wydarzeń %1$s(zmień na liczbę w wstawionym shortcode, aby ustawić limit słów)%2$s

en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
pl: Pokaż lokalizacje zdarzeń %1$s(jeśli dostępne)%2$s

en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
pl: Pokaż organizatorów imprez %1$s(jeśli dostępne)%2$s

en: Show past events
pl: Pokaż wydarzenia które były już

en: Show/hide all
pl: Pokaż/ukryj wszystko

en: Support
pl: Wsparcie

en: System Report
pl: Raport systemu

en: Test URL
pl: Testowy adres URL

en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
pl: Dziękujemy za zainstalowanie %1$s. Przed utworzeniem pierwszego shortcode'u kalendarza, proszę odwiedzić stronę %2$sUstawienia ogólne%3$s i sprawdzić, czy język witryny, strefa czasowa i ustawienia formatu daty/czasu są poprawne. Więcej informacji znajdziesz w naszym %4$sPodręczniku użytkownika%5$s.

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
pl: Atrybut shortcode "currentweek" jest przestarzały. Zamiast tego użyj view="week" w swoim krótkim kodzie.

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
pl: Atrybut shortcode "legendinline" jest przestarzały. Zamiast tego proszę użyć legendstyle="inline" w swoim shortcode.

en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
pl: Właściwość "url" w twoim %1$s shortcode wydaje się zawierać znaczniki HTML; najprawdopodobniej twój adres URL został zamieniony w klikalny link. W rezultacie Twój kalendarz może nie wyświetlać się poprawnie. Proszę usunąć klikalny link w shortcode.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
pl: Funkcja r34ics_url_get_contents() nie jest już wspierana.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
pl: Wydaje się, że jest to prawidłowy adres URL kanału ICS.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
pl: Nie wydaje się, aby był to prawidłowy adres URL kanału ICS.

en: This week
pl: W tym tygodniu

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
pl: Spowoduje to natychmiastowe wyczyszczenie wszystkich istniejących danych kalendarza w pamięci podręcznej (przeczyszczanie stanów przejściowych), zmuszając WordPress do przeładowania wszystkich kalendarzy przy następnym ich wyświetleniu. Buforowanie zostanie wznowione tak jak poprzednio.

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Transient (cache) expiration
pl: Wygaśnięcie przejściowe (cache)

en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
pl: Zamień swój Kalendarz Google, Microsoft Office 365 lub Apple iCloud Calendar w płynnie zintegrowane, automatycznie aktualizowane, bezobsługowe doświadczenie WordPress.

en: Upgrade to PRO!
pl: Uaktualnij do PRO!

en: Use legacy feed request method
pl: Użyj starszej metody żądania feeda

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
pl: Użyj nowych wartości domyślnych parametrów (v.10.6)

en: User Guide
pl: Podręcznik użytkownika

en: Utilities
pl: Narzędzia

en: View:
pl: Widok:

en: Visit %1$s to learn more.
pl: Odwiedź %1$s, aby dowiedzieć się więcej.

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
pl: Po zaznaczeniu tej opcji wszystkie kalendarze będą renderowane przez AJAX (asynchronicznie po załadowaniu strony). Jest to szczególnie przydatne w połączeniu z innymi wtyczkami buforującymi lub jeśli kalendarze zawierają dużą liczbę wydarzeń. Zwykle dane kalendarza są wysyłane bezpośrednio w kodzie HTML początkowego ładowania strony, chyba że w kodzie skróconym określono AJAX.

en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
pl: Kontaktując się z pomocą techniczną, należy załączyć %1$sRaport systemowy%2$s z tej strony.

en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
pl: Wygląda na to, że adres URL kanału zawiera poświadczenia uwierzytelniania podstawowego HTTP. Spróbuj wyłączyć opcję %1$s w zakładce %2$s powyżej.

en: calendar event
pl: wydarzenie kalendarzowe

en: list
pl: lista

en: month
pl: miesiąc

en: seconds
pl: sekund

en: week
pl: tydzień
