ICS Calendar - en to nb_NO translation catalogue (136 entries)

en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
nb_NO: %1$s AJAX-forespørselen omgikk nonce-verifisering på grunn av konfigurasjonsinnstilling.

en: %1$s Data Cache
nb_NO: %1$s Databuffer

en: %1$s received.
nb_NO: %1$s mottatt.

en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
nb_NO: %1$s versjon 10.6 introduserte nye standardverdier for flere kortkodeparametere. Nye installasjoner bruker automatisk de nye standardverdiene, men oppgraderte installasjoner vil fortsette å bruke de gamle standardverdiene, med mindre denne boksen er merket. Les mer om disse endringene på %2$sbloggen vår%3$s.

en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
nb_NO: %1$sNy!%2$s Gjør %3$s om til et komplett kalendersystem. Opprett og administrer arrangementer direkte i WordPress, og integrer dem til og med sømløst med eksisterende feeds.

en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
nb_NO: %1$sMerk:%2$s Ytterligere %3$svisningsalternativer%4$s er tilgjengelige ved å manuelt redigere kortkoden etter innsetting.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
nb_NO: %1$sMerk:%2$s %3$s versjon 10.6 endrer standardalternativene for flere kortkodeinnstillinger. For å opprettholde konsistens er disse nye standardinnstillingene %4$sikke%5$s aktivert ved oppgradering fra en tidligere versjon. Hvis du vil vite mer om endringene, kan du lese %6$sblogginnlegget%7$s vårt, eller for å bytte til de nye standardinnstillingene, slå på alternativet %8$s på siden %9$sinnstillinger%10$s.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
nb_NO: %1$sMerk:%2$s %3$s versjon 11.0 effektiviserer måten ICS feed-URL-er hentes på. Denne endringen bruker en standard innebygd WordPress-funksjon, så den skal være fullt kompatibel med alle eksisterende installasjoner. Hvis du støter på nye problemer etter at du har oppgradert til versjon 11 eller nyere, kan du gå til %4$sWordPress Support Forums%5$s for å få hjelp.

en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
nb_NO: %1$s Innstillingene er oppdatert%2$s Det kan hende du må oppdatere siden for å se noen av endringene.

en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
nb_NO: %1$sDenne URL-adressen peker til en fil i mediebiblioteket%2$s. Selv om du skal kunne bruke denne URL-adressen i en %3$s kortkode, vil det være et statisk øyeblikksbilde av kalenderen på det tidspunktet filen ble opprettet, og vil ikke gjenspeile eventuelle fremtidige oppdateringer av kildekalenderen. Se vår %4$sBrukerveiledning%5$s for instruksjoner om hvordan du får riktig URL-adresse for dynamisk feed.

en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
nb_NO: %1$sDu kjører ICS Calendar i en WordPress Playground-implementering%2$s Fordi ICS Calendar er beregnet på å kjøre på en webserver, kan det hende at enkelte funksjoner ikke er tilgjengelige eller ikke fungerer som de skal.

en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
nb_NO: %1$sNettstedet ditt bruker for øyeblikket en UTC-forskyvningsbasert tidssoneinnstilling.%2$s Dette kan gi tidsvisningsfeil i %3$s-programtillegget på steder som holder sommertid. Vennligst %4$sendre tidssoneinnstillingen%5$s til byen som er nærmest posisjonen din, i samme tidssone, for riktig tidsvisning. Se vår %6$sdokumentasjon%7$s for mer informasjon om dette problemet.

en: Add %1$s
nb_NO: Legg til %1$s

en: Additional Views
nb_NO: Ytterligere visninger

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
nb_NO: Ytterligere funksjoner er lagt til i de grunnleggende måned-, basis-, liste- og ukevisningene.

en: All Day
nb_NO: Hele dagen

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
nb_NO: Tillat tilgang til disse vertsnavnene som løser til reserverte IP-adresser

en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
nb_NO: Ta også med kortkoden %1$s nøyaktig slik du har skrevet den inn på den berørte siden.

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
nb_NO: Bruk alltid AJAX for å gjengi kalendere (anbefalt)

en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
nb_NO: En omfattende %1$sBrukerveiledning%2$s er tilgjengelig på nettstedet vårt. Nedenfor finner du noen hurtigkoblinger til viktige ressurser i dokumentasjonen.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
nb_NO: Det oppstod en ukjent feil under forsøk på å hente den forespurte URL-adressen.

en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
nb_NO: Pass på at du bruker en %1$sabonner%2$s-URL, ikke en %3$snettvisning%4$s-URL.%5$s (Hvis du skriver inn nettadressen direkte i nettleseren, bør du laste ned en %6$s-fil.)

en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
nb_NO: Som standard bruker %1$s en nonce på AJAX-forespørsler, selv om dette ikke er strengt tatt nødvendig, ettersom AJAX-forespørsler ikke skriver noe direkte til databasen, og ytterligere sanerings-/valideringskode er på plass. Nonce forårsaker av og til konflikter med visse cache-plugins, spesielt %2$s. Hvis du bruker en cache-plugin og opplever at AJAX-kalenderne dine av og til ikke lastes inn, kan du slå på dette alternativet for å omgå nonce.

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
nb_NO: Som standard legger ICS Calendar til en "Legg til ICS-kalender"-knapp på verktøylinjen over WYSIWYG-redigeringsprogrammet når du bruker Classic Editor. Merk av i denne boksen for å fjerne knappen. Har ingen effekt på nettsteder som bruker Block Editor (Gutenberg).

en: Bypass nonce on AJAX requests
nb_NO: Omgå nonce på AJAX-forespørsler

en: CSS Guide
nb_NO: CSS-veiledning

en: Calendar Builder
nb_NO: Kalenderbygger

en: Calendar Description:
nb_NO: Kalenderbeskrivelse:

en: Calendar Title:
nb_NO: Kalendertittel:

en: Cancelled
nb_NO: Kansellert

en: Clear Cached Calendar Data
nb_NO: Tøm bufrede kalenderdata

en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
nb_NO: Fjernet %1$s %2$s forbigående(r).

en: Click for more...
nb_NO: Klikk for mer...

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
nb_NO: Konfigurer alle kalenderinnstillinger med et enkelt visuelt grensesnitt.

en: Contact:
nb_NO: Kontakt:

en: Could not retrieve data from the requested URL.
nb_NO: Kan ikke hente data fra den forespurte URL-adressen.

en: Count:
nb_NO: Antall:

en: Customizer
nb_NO: Tilpasser

en: Developer Resources
nb_NO: Utviklerressurser

en: Do even more with...
nb_NO: Gjør enda mer med...

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
nb_NO: Du kan enkelt endre kalenderens fargepalett, skrifttyper og mer på hele nettstedet.

en: Enhanced Features
nb_NO: Forbedrede funksjoner

en: Enter feed URL...
nb_NO: Skriv inn url-adressen til feeden...

en: Enter one hostname per line.
nb_NO: Skriv inn ett vertsnavn per linje.

en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
nb_NO: Feil: Kunne ikke løse IP-adressen for %1$s.

en: FAQs and Tips
nb_NO: Vanlige spørsmål og tips

en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
nb_NO: Hvis du trenger hjelp, kan du bruke vårt %1$sskjema for supportforespørsel%2$s.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
nb_NO: Av hensyn til nettstedets sikkerhet må du IKKE legge ut systemrapporten i støtteforaene.

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
nb_NO: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget og mer.

en: General WordPress Settings
nb_NO: Generelle WordPress-innstillinger

en: Getting Started
nb_NO: Kom i gang

en: Go PRO!
nb_NO: Gå PRO!

en: Hide past events
nb_NO: Skjul tidligere hendelser

en: ICS Events
nb_NO: ICS-arrangementer

en: ICS Feed URL:
nb_NO: ICS-feed-URL:

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
nb_NO: ICS-filen kunne ikke hentes eller var tom. Kontroller at NETTADRESSEN er riktig, og sjekk php.ini-konfigurasjonen din for å bekrefte at enten cURL eller allow_url_fopen er tilgjengelig. Hvis du bruker mellomrom til å avgrense flere nettadresser, kan det også være lurt å prøve å bruke rørtegnet i stedet. Berørt nettadresse:

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
nb_NO: Hvis du er bekymret for at programtillegget ikke henter feeden din på riktig måte, kan du teste nettadressen her.

en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
nb_NO: Hvis kalenderen ikke kan lastes inn med en dødelig feilmelding om "tomt minne", kan du prøve å øke minnegrensen. Minimum 512 MB anbefales. %1$s Merknader: 1) Noen hostingleverandører tillater kanskje ikke at applikasjoner overstyrer serverens standardinnstilling. 2) Det er ikke mulig å sette dette alternativet lavere enn den gjeldende standardminnegrensen på serveren din.

en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
nb_NO: Hvis kalenderserveren din står på samme fysiske server som nettstedet ditt, er en del av samme lokale nettverk eller på annen måte bruker en %1$sreservert IP-adresse%2$s, angir du vertsnavnet her for å gi tilgang. Hvis du har flere kalenderservere, angir du ett vertsnavn per linje. Se %3$sdokumentasjonen%4$s%5$s for mer informasjon.

en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
nb_NO: Hvis URL-adressen til feeden din fungerer med vårt nettbaserte %1$sPreview%2$s-verktøy, kan du prøve å slå på %3$s-alternativet under %4$s-fanen ovenfor.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
nb_NO: Hvis nettstedet ditt har sluttet å hente feeds etter versjon 11-oppdateringen, kan du aktivere dette alternativet for å bruke den gamle forespørselsmetoden.

en: Increase memory limit when rendering calendars
nb_NO: Øke minnegrensen ved gjengivelse av kalendere

en: Insert %1$s
nb_NO: Sett inn %1$s

en: Last week
nb_NO: Forrige uke

en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
nb_NO: La %1$s stå tomt for å inkludere alle kommende arrangementer. %2$s må være en standard %3$sPHP-datoformatstreng%4$s.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
nb_NO: La stå tomt for å bruke kalenderens standardbeskrivelse. Skriv inn %1$s for å utelate beskrivelsen helt.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
nb_NO: La det stå tomt for å bruke kalenderens standardtittel. Skriv inn %1$s for å utelate tittelen helt.

en: Loading
nb_NO: Laster

en: Map
nb_NO: Kart

en: Miscellaneous
nb_NO: Diverse

en: Next Page
nb_NO: Neste side

en: Next week
nb_NO: Neste uke

en: No %1$s transients were found.
nb_NO: Ingen %1$s transienter ble funnet.

en: No additional events this month.
nb_NO: Ingen flere hendelser denne måneden.

en: No events found.
nb_NO: Ingen dager funnet.

en: No events.
nb_NO: Ingen hendelser.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
nb_NO: Vår komplette brukerveiledning er tilgjengelig med full oversettelse til dusinvis av språk på nettstedet vårt:

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
nb_NO: Kopier følgende tekst og ta den med i meldingen når du sender støtte via e-post.

en: Previous Page
nb_NO: Forrige side

en: Recurring event
nb_NO: Gjentagende arrangement

en: Recurs daily
nb_NO: Gjentar seg daglig

en: Recurs every %1$s days
nb_NO: Gjentar seg hver %1$s dag

en: Recurs every %1$s months
nb_NO: Gjentar seg hver %1$s måned

en: Recurs every %1$s weeks
nb_NO: Gjentar seg hver %1$s uke

en: Recurs every %1$s years
nb_NO: Gjentar seg hvert %1$s år

en: Recurs monthly
nb_NO: Gjentar seg månedlig

en: Recurs weekly
nb_NO: Gjentar seg ukentlig

en: Recurs yearly
nb_NO: Gjentar seg årlig

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
nb_NO: Fjern knappen "Legg til ICS-kalender" i Classic Editor

en: Resolved IP address for %1$s:
nb_NO: Løst IP-adresse for %1$s:

en: Resources:
nb_NO: Ressurser:

en: Results:
nb_NO: Resultater:

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save to your calendar
nb_NO: Lagre i kalenderen din

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
nb_NO: Angir hvor lenge kalenderfeeddata skal bufres på serveren (WordPress-transienter) før lasting på nytt. Standard er 3600 (1 time).

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Shortcode Builder
nb_NO: Kortkodebygger

en: Shortcode Overview
nb_NO: Oversikt over kortkoder

en: Shortcode Parameters Reference
nb_NO: Referanse for kortkodeparametere

en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
nb_NO: Vis hendelsesbeskrivelser %1$s(endre til et tall i innsatt kortkode for å angi ordgrense)%2$s

en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
nb_NO: Vis arrangementssteder %1$s(hvis tilgjengelig)%2$s

en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
nb_NO: Vis arrangementsarrangører %1$s(hvis tilgjengelig)%2$s

en: Show past events
nb_NO: Vis tidligere hendelser

en: Show/hide all
nb_NO: Vis/skjul alle

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: System Report
nb_NO: Hent systemrapport

en: Test URL
nb_NO: Test URL-adresse

en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
nb_NO: Takk for at du installerte %1$s. Før du oppretter din første kalenderkortkode, kan du gå til siden %2$sGenerelle innstillinger%3$s og kontrollere at innstillingene for språk, tidssone og dato-/klokkeslettformat er riktige. Se vår %4$sbrukerveiledning%5$s for mer informasjon.

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
nb_NO: Kortkodeattributtet currentweek er avskrevet. Bruk view="week" i kortkoden i stedet.

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
nb_NO: Kortkodeattributtet "legendinline" er avviklet. Vennligst bruk legendstyle="inline" i kortkoden din i stedet.

en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
nb_NO: "URL"-egenskapen i %1$s-kortkoden ser ut til å inneholde HTML-koder; mest sannsynlig er nettadressen din omgjort til en klikkbar lenke. Det kan hende at kalenderen din ikke vises riktig som et resultat. Vennligst fjern den klikkbare lenken i kortkoden.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
nb_NO: Funksjonen r34ics_url_get_contents() støttes ikke lenger.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
nb_NO: Dette ser ut til å være en gyldig ICS feed URL.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
nb_NO: Dette ser ikke ut til å være en gyldig ICS-feed-URL.

en: This week
nb_NO: Nåværende uke

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
nb_NO: Dette vil umiddelbart fjerne alle eksisterende hurtigbufrede kalenderdata (tøm transienter), og tvinge WordPress til å laste inn alle kalendere på nytt neste gang de blir sett. Hurtigbufring vil deretter fortsette som før.

en: Today
nb_NO: I dag

en: Transient (cache) expiration
nb_NO: Forbigående (cache) utløp

en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
nb_NO: Gjør Google Calendar, Microsoft Office 365 eller Apple iCloud Calendar om til en sømløst integrert, automatisk oppdatert WordPress-opplevelse uten vedlikehold.

en: Upgrade to PRO!
nb_NO: Oppgrader til PRO!

en: Use legacy feed request method
nb_NO: Bruk den gamle metoden for feedforespørsel

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
nb_NO: Bruk nye parameterstandarder (v.10.6)

en: User Guide
nb_NO: Brukerhåndbok

en: Utilities
nb_NO: Verktøy

en: View:
nb_NO: Vis:

en: Visit %1$s to learn more.
nb_NO: Besøk %1$s for å finne ut mer.

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
nb_NO: Når dette alternativet er krysset av, vil alle kalendere gjengis via AJAX (asynkront etter at siden er lastet inn). Dette er spesielt nyttig i forbindelse med andre hurtigbufringsplugins, eller hvis kalenderne dine inneholder et stort antall hendelser. Normalt sendes kalenderdata direkte i HTML-koden ved første innlasting av siden, med mindre AJAX er spesifisert i kortkoden.

en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
nb_NO: Når du kontakter kundestøtte, vennligst ta med %1$sSystemrapport%2$s fra denne siden.

en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
nb_NO: URL-adressen til feeden din ser ut til å inneholde HTTP Basic Authentication-legitimasjon. Prøv å slå av %1$s-alternativet under %2$s-fanen ovenfor.

en: calendar event
nb_NO: kalenderhendelse

en: list
nb_NO: liste

en: month
nb_NO: måned

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: week
nb_NO: uke
