ICS Calendar - en to fi_FI translation catalogue (139 entries)

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
fi_FI: %1$sKäytät ICS-kalenteria WordPress Playground -toteutuksessa.%2$s Koska ICS-kalenteri on tarkoitettu toimimaan verkkopalvelimella, jotkin ominaisuudet eivät ehkä ole käytettävissä tai ne eivät ehkä toimi oikein.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) and HTML tags 4. HTML tag 5. HTML tag 6. HTML tag 7. HTML tag
en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
fi_FI: %1$sSivustosi käyttää tällä hetkellä UTC-ajankohtaan perustuvaa aikavyöhykeasetusta.%2$s Tämä voi aiheuttaa %3$s-laajennuksen aikanäytön virheitä paikoissa, joissa noudatetaan kesäaikaa. Vaihda %4$saikavyöhykeasetus%5$s sijaintisi lähimpänä olevaan kaupunkiin, joka on samassa aikavyöhykkeessä, jotta aika näytetään oikein. Katso lisätietoja tästä asiasta %6$sdokumentaatiostamme%7$s.

en: Utilities
fi_FI: Lisäpalvelut

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: User Guide
fi_FI: Käyttöopas

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Upgrade to PRO!
fi_FI: Päivitä PRO:ksi!

en: Show/hide all
fi_FI: Näytä tai piilota kaikki

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
fi_FI: ICS-tiedostoa ei voitu hakea tai se oli tyhjä. Tarkista, että URL-osoite on oikea, ja tarkista php.ini-konfiguraatiosta, että joko cURL tai allow_url_fopen on käytettävissä. Jos käytät välilyöntejä useiden URL-osoitteiden rajaamiseen, voit myös kokeilla käyttää putkimerkkiä sen sijaan. Vaikuttava URL-osoite:

en: Hide past events
fi_FI: Piilota menneet tapahtumat

en: Show past events
fi_FI: Näytä aiemmat tapahtumat

en: Contact:
fi_FI: Yhteystieto:

en: Resources:
fi_FI: Resurssit:

en: Click for more...
fi_FI: Saat lisätietoja napsauttamalla...

en: Save to your calendar
fi_FI: Tallenna kalenteriin

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Cancelled
fi_FI: Peruutettu

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
fi_FI: Shortcode-määrite on vanhentunut. Käytä sen sijaan lyhytkoodissa view="week".

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
fi_FI: Lyhytkoodiattribuutti "legendinline" on vanhentunut. Käytä sen sijaan legendstyle="inline" -ominaisuutta lyhytkoodissasi.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
fi_FI: Tyhjennetty %1$s %2$s transientti(t).

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: No %1$s transients were found.
fi_FI: Mitään %1$s-siirtymiä ei löytynyt.

note: translators: 1. Additional translation string and HTML tags 2. Additional translation string and HTML tags
en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
fi_FI: Syötteen URL-osoite näyttää sisältävän HTTP Basic Authentication -tunnistautumistiedot. Yritä ottaa %1$s-vaihtoehto pois päältä yllä olevan %2$s-välilehden alta.

en: Use legacy feed request method
fi_FI: Käytä vanhaa syöttöpyyntömenetelmää

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. Additional translation string and HTML tags 4. Additional translation string and HTML tags
en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
fi_FI: Jos syötteen URL-osoite toimii online-työkalumme %1$sesikatselu%2$s kanssa, kokeile ottaa käyttöön %3$s-vaihtoehto yllä olevan %4$s-välilehden alla.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) 4. HTML tag 5. HTML tag
en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
fi_FI: %1$sTämä URL-osoite osoittaa tiedostoon mediakirjastossasi.%2$s Vaikka sinun pitäisi pystyä käyttämään tätä URL-osoitetta %3$s-lyhytkoodissa, se on staattinen tilannekuva kalenterista sillä hetkellä, kun tiedosto luotiin, eikä se heijasta mitään tulevia päivityksiä lähdekalenteriin. Katso %4$sKäyttöoppaasta%5$s ohjeet oikean dynaamisen syötteen URL-osoitteen saamiseksi.

note: translators: 1. Dynamic value and HTML tags
en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
fi_FI: Virhe: %1$s IP-osoitetta ei pystytty ratkaisemaan.

note: translators: 1. Dynamic value and HTML tags
en: Resolved IP address for %1$s:
fi_FI: Ratkaistu IP-osoite %1$s:

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
fi_FI: %1$sAsetukset päivitetty.%2$s Saatat joutua päivittämään sivun nähdäksesi muutokset.

en: calendar event
fi_FI: kalenteritapahtuma

en: Map
fi_FI: Kartta

en: Recurring event
fi_FI: Toistuva tapahtuma

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s years
fi_FI: Toistuu %1$s vuoden välein

en: Recurs yearly
fi_FI: Toistuu vuosittain

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s months
fi_FI: Toistuu %1$s kuukauden välein

en: Recurs monthly
fi_FI: Toistuu kuukausittain

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s weeks
fi_FI: Toistuu %1$s viikon välein

en: Recurs weekly
fi_FI: Toistuu viikoittain

note: translators: 1. Dynamic value
en: Recurs every %1$s days
fi_FI: Toistuu %1$s päivän välein

en: Recurs daily
fi_FI: Toistuu päivittäin

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
fi_FI: %1$s-lyhytkoodisi "url"-ominaisuus näyttää sisältävän HTML-tageja; todennäköisesti URL-osoite on muutettu klikattavaksi linkiksi. Tämän seurauksena kalenterisi ei ehkä näy oikein. Poista klikattava linkki lyhytkoodista.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
fi_FI: Funktiota r34ics_url_get_contents() ei enää tueta.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate) and HTML tags 2. HTML tag 3. HTML tag 4. HTML tag 5. HTML tag
en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
fi_FI: Kiitos asennuksesta %1$s. Ennen kuin luot ensimmäisen kalenterin lyhytkoodin, käy %2$sYleiset asetukset%3$s-sivulla ja tarkista, että sivustosi kieli, aikavyöhyke ja päivämäärän ja kellonajan asetukset ovat oikein. Katso lisätietoja %4$sKäyttöoppaasta%5$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) 4. HTML tag 5. HTML tag
en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
fi_FI: %1$sHuomaa: %2$s %3$s versio 11.0 virtaviivaistaa tapaa, jolla ICS-syötteen URL-osoitteet haetaan. Tämä muutos käyttää WordPressin sisäänrakennettua vakiotoimintoa, joten sen pitäisi olla täysin yhteensopiva kaikkien nykyisten asennusten kanssa. Jos kohtaat uusia ongelmia päivitettyäsi versioon 11 tai uudempaan, pyydä apua %4$sWordPressin tukifoorumeilta%5$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3: Plugin name (do not translate) 4. HTML tag 5. HTML tag 6. HTML tag 7. HTML tag 8. Additional translation string and HTML tags 9. HTML tag and plugin name (do not translate) 10. HTML tag
en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
fi_FI: %1$sHuomaa: %2$s %3$s versio 10.6 muuttaa useiden lyhytkoodien asetusten oletusasetuksia. Johdonmukaisuuden säilyttämiseksi nämä uudet oletusasetukset %4$seivät%5$s ole käytössä, kun päivität aiemmasta versiosta. Jos haluat lisätietoja muutoksista, lue %6$sblogikirjoituksemme%7$s, tai jos haluat siirtyä uusiin oletusasetuksiin, ota %8$s-vaihtoehto käyttöön %9$sasetukset%10$s-sivulla.

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
fi_FI: Käytä uusia parametrien oletusasetuksia (v.10.6)

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
fi_FI: %1$s AJAX-pyyntö ohitti nonce-varmennuksen konfiguraatioasetuksen vuoksi.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Add %1$s
fi_FI: Lisää %1$s

en: Close
fi_FI: Sulje

en: ICS Feed URL:
fi_FI: ICS-syötteen URL-osoite:

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. HTML tag 4. HTML tag 5. HTML tag 6. Do not translate
en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
fi_FI: Varmista, että käytät %1$ssubscribe%2$s-URL-osoitetta, et %3$sweb view%4$s-URL-osoitetta.%5$s (URL-osoitteen syöttäminen suoraan selaimeen lataa %6$s-tiedoston.)

en: Calendar Title:
fi_FI: Kalenterin nimi:

note: translators: 1. Do not translate
en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
fi_FI: Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää kalenterin oletusotsikkoa. Kirjoita %1$s, jos haluat jättää otsikon kokonaan pois.

en: Calendar Description:
fi_FI: Kalenterin kuvaus:

note: translators: 1. Do not translate
en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
fi_FI: Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää kalenterin oletuskuvausta. Kirjoita %1$s, jos haluat jättää kuvauksen kokonaan pois.

en: View:
fi_FI: Näytä:

en: month
fi_FI: kuukausi

en: list
fi_FI: lista

en: week
fi_FI: viikko

en: Count:
fi_FI: Määrä:

en: Format:
fi_FI: Formaatti:

note: translators: 1. Additional translation string and HTML tags 2. Additional translation string and HTML tags 3. HTML tag 4. HTML tag
en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
fi_FI: Jätä %1$s tyhjäksi, jos haluat sisällyttää kaikki tulevat tapahtumat. %2$s on oltava vakiomuotoinen %3$sPHP-päivämäärämuotoinen merkkijono%4$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
fi_FI: Näytä tapahtumien kuvaukset %1$s(vaihda numeroiksi lisättävässä lyhytkoodissa asettaaksesi sanarajan)%2$s

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
fi_FI: Näytä tapahtumapaikat %1$s(jos saatavilla)%2$s

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
fi_FI: Näytä tapahtuman järjestäjät %1$s(jos saatavilla)%2$s

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. HTML tag 4. HTML tag
en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
fi_FI: %1$sHuomautus:%2$s Lisää %3$snäyttövaihtoehtoja%4$s on saatavilla muokkaamalla lyhytkoodia manuaalisesti lisäämisen jälkeen.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Insert %1$s
fi_FI: Lisää %1$s

en: Getting Started
fi_FI: Käytön aloittaminen

en: System Report
fi_FI: Järjestelmäraportti

en: Save Changes
fi_FI: Tallenna muutokset

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
fi_FI: Sivustollamme on saatavilla laaja %1$skäyttöopas%2$s. Alla on joitakin pikalinkkejä dokumentaation tärkeimpiin resursseihin.

en: General WordPress Settings
fi_FI: Yleiset WordPress-asetukset

en: Shortcode Overview
fi_FI: Shortcode yleiskatsaus

en: Shortcode Builder
fi_FI: Lyhytkoodityökalu

en: Shortcode Parameters Reference
fi_FI: Lyhytkoodin parametrien viite

en: FAQs and Tips
fi_FI: Usein kysytyt kysymykset ja vinkit

en: CSS Guide
fi_FI: CSS-opas

en: Developer Resources
fi_FI: Kehittäjän resurssit

en: Loading
fi_FI: Ladataan

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
fi_FI: Käytä aina AJAXia kalentereiden esittämiseen (suositellaan)

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
fi_FI: Kun tämä on valittuna, kaikki kalenterit renderöidään AJAXin kautta (asynkronisesti sivun lataamisen jälkeen). Tämä on erityisen hyödyllistä yhdessä muiden välimuistiliitännäisten kanssa tai jos kalentereissasi on paljon tapahtumia. Normaalisti kalenteritiedot lähetetään suoraan HTML:ssä sivun ensimmäisen latauksen yhteydessä, ellei AJAXia ole määritetty lyhytkoodissa.

en: Bypass nonce on AJAX requests
fi_FI: Ohita nonce AJAX-pyyntöjen yhteydessä

note: translators: 1: Plugin name (do not translate) 2: Plugin name (do not translate)
en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
fi_FI: Oletusarvoisesti %1$s käyttää noncea AJAX-pyynnöissä, vaikka tämä ei olekaan välttämätöntä, koska AJAX-pyynnöt eivät kirjoita suoraan mitään tietokantaan, ja ylimääräinen puhdistus-/validointikoodi on käytössä. Nonce aiheuttaa toisinaan ristiriitoja tiettyjen välimuistitiedostojen lisäosien kanssa, erityisesti %2$s. Jos käytät välimuistilaajennusta ja huomaat, että AJAX-kalenterit eivät toisinaan lataudu, ota tämä vaihtoehto käyttöön ohittaaksesi nonce.

en: Increase memory limit when rendering calendars
fi_FI: Lisää muistirajaa kalentereita renderöitäessä

note: translators: 1. HTML tag
en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
fi_FI: Jos kalenterisi lataaminen epäonnistuu "muistin loppu" -virheilmoituksella, yritä lisätä muistirajaa. Vähintään 512 Mt on suositeltavaa. %1$s Huomautuksia: 1) Jotkin hosting-palveluntarjoajat eivät ehkä salli sovellusten ohittaa palvelimen oletusasetusta. 2) Tätä asetusta ei ole mahdollista asettaa pienemmäksi kuin palvelimen nykyinen oletusmuistiraja.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
fi_FI: Jos sivustosi on lopettanut syötteiden hakemisen version 11 päivityksen jälkeen, ota tämä vaihtoehto käyttöön, jotta voit käyttää vanhaa pyyntömenetelmää.

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
fi_FI: Salli pääsy näille isäntänimille, jotka vastaavat varattuja IP-osoitteita

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag 3. HTML tag 4: Plugin name (do not translate) 5. HTML tag
en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
fi_FI: Jos kalenteripalvelimesi sijaitsee samalla fyysisellä palvelimella kuin verkkosivustosi, on osa samaa lähiverkkoa tai käyttää muuten %1$svarattua IP-osoitetta%2$s, kirjoita sen isäntänimi tähän salliaksesi pääsyn. Jos kalenteripalvelimia on useita, kirjoita yksi isäntänimi riviä kohti. Katso %3$slisätietoja %4$sdokumentaatiosta%5$s.

en: Enter one hostname per line.
fi_FI: Kirjoita yksi isäntänimi per rivi.

en: Caching
fi_FI: Välimuistitus

en: Transient (cache) expiration
fi_FI: Väliaikainen (välimuistin) vanhentuminen

en: seconds
fi_FI: sekuntia

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
fi_FI: Määrittää, kuinka kauan kalenterinsyötteen tiedot tulee tallentaa välimuistiin palvelimelle (WordPressin siirtymät) ennen uudelleenlatausta. Oletusarvo on 3600 (1 tunti).

en: Miscellaneous
fi_FI: Sekalaiset

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
fi_FI: Poista "Lisää ICS-kalenteri" -painike Classic Editorista

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
fi_FI: Oletusarvoisesti ICS-kalenteri lisää "Lisää ICS-kalenteri" -painikkeen työkalupalkkiin WYSIWYG-editorin yläpuolelle, kun käytät Classic Editoria. Poista painike valitsemalla tämä ruutu. Ei vaikuta sivustoihin, jotka käyttävät lohkoeditoria (Gutenberg).

note: translators: 1: Plugin name (do not translate) 2. HTML tag 3. HTML tag
en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
fi_FI: %1$s versio 10.6 otti käyttöön uudet oletusarvot useille lyhytkoodiparametreille. Uudet asennukset käyttävät automaattisesti uusia oletusarvoja, mutta päivitetyt asennukset käyttävät edelleen vanhoja oletusarvoja, ellei tätä ruutua ole valittu. Lue lisää näistä muutoksista %2$sblogistamme%3$s.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
fi_FI: Täydellinen käyttöoppaamme on saatavilla verkkosivuillamme, ja se on käännetty kymmenille eri kielille:

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
fi_FI: Jos tarvitset apua, käytä %1$stukipyyntölomaketta%2$s.

note: translators: 1. HTML tag 2. HTML tag
en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
fi_FI: Kun otat yhteyttä asiakaspalveluun, ilmoita %1$sJärjestelmäraportti%2$s tältä sivulta.

en: Do even more with...
fi_FI: Tee vielä enemmän...

en: ICS Events
fi_FI: ICS-tapahtumat

note: translators: 1: HTML tag 2: HTML tag 3: Plugin name (do not translate)
en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
fi_FI: %1$sUusi!%2$s Muuttaa %3$s täydelliseksi kalenterijärjestelmäksi. Luo ja hallinnoi tapahtumia suoraan WordPressissä ja jopa integroi ne saumattomasti olemassa oleviin syötteisiisi.

en: Additional Views
fi_FI: Muita näkymiä

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
fi_FI: Täydellinen, Seuraavaksi, Muurattu, Kuukausi sivupalkin kanssa, Widget ja muita.

en: Calendar Builder
fi_FI: Kalenterin muodostin

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
fi_FI: Määritä kaikki kalenteriasetukset helpolla visuaalisella käyttöliittymällä.

en: Customizer
fi_FI: Mukauttaja

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
fi_FI: Muokkaa helposti kalenterin väripaletteja, fontteja ja muuta, koko sivuston laajuisesti.

en: Enhanced Features
fi_FI: Parannetut ominaisuudet

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
fi_FI: Kuukausi-, perus-, lista- ja viikkonäkymiin on lisätty lisäominaisuuksia.

note: translators: 1. Link (do not translate)
en: Visit %1$s to learn more.
fi_FI: Vieraile %1$s saadaksesi lisätietoja.

en: Go PRO!
fi_FI: Hyvä, PRO!

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: %1$s Data Cache
fi_FI: %1$s Tietovälimuisti

en: Clear Cached Calendar Data
fi_FI: Tyhjennä välimuistiin tallennetut kalenteritiedot

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
fi_FI: Tämä tyhjentää välittömästi kaikki olemassa olevat välimuistiin tallennetut kalenteritiedot (poista ohimenevät), pakottaen WordPressin lataamaan kaikki kalenterit uudelleen seuraavan kerran, kun niitä katsellaan. Tämän jälkeen välimuisti jatkuu kuten ennenkin.

en: ICS Feed URL Tester
fi_FI: ICS-syötteen URL-testaaja

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
fi_FI: Jos olet huolissasi siitä, että lisäosa ei hae syötettäsi oikein, voit testata URL-osoitteen täällä.

en: Enter feed URL...
fi_FI: Syötteen URL-osoite...

en: Test URL
fi_FI: Testaa URL-osoite

en: Results:
fi_FI: Tulokset:

note: translators: 1: Dynamic value
en: %1$s received.
fi_FI: %1$s vastaanotettu.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
fi_FI: Tämä näyttää olevan kelvollinen ICS-syötteen URL-osoite.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
fi_FI: Tämä ei näytä olevan kelvollinen ICS-syötteen URL-osoite.

en: Could not retrieve data from the requested URL.
fi_FI: Tietoja ei voitu noutaa pyydetystä URL-osoitteesta.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
fi_FI: Tuntematon virhe yritettäessä noutaa pyydettyä URL-osoitetta.

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
fi_FI: Kopioi seuraava teksti ja sisällytä se viestiisi, kun lähetät tukea sähköpostitse.

note: translators: 1: Plugin name (do not translate)
en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
fi_FI: Sisällytä myös %1$s-lyhytkoodi täsmälleen sellaisena kuin se on syötetty kyseiselle sivulle.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
fi_FI: Sivustosi turvallisuuden vuoksi ÄLÄ lähetä Järjestelmäraporttia tukifoorumeille.

en: No events found.
fi_FI: Tapahtumia ei löytynyt.

en: Previous Page
fi_FI: Edellinen sivu

en: Next Page
fi_FI: Seuraava sivu

en: All Day
fi_FI: Koko päivän

en: Today
fi_FI: Tänään

en: No events.
fi_FI: Ei tapahtumia.

en: No additional events this month.
fi_FI: Ei muita tapahtumia tässä kuussa.

en: Last week
fi_FI: Viime viikolla

en: This week
fi_FI: Tällä viikolla

en: Next week
fi_FI: Seuraava viikko

note: Description of the plugin/theme
en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
fi_FI: Tee Google-kalenteristasi, Microsoft Office 365:stä tai Applen iCloud-kalenterista saumattomasti integroitu, automaattisesti päivittyvä ja huoltovapaa WordPress-kokemus.
