ICS Calendar - en to el_GR translation catalogue (138 entries)

en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
el_GR: %1$s Η αίτηση AJAX παρέκαμψε την επαλήθευση του nonce, λόγω ρύθμισης παραμέτρων.

en: %1$s Data Cache
el_GR: %1$s Κρυφή μνήμη δεδομένων

en: %1$s received.
el_GR: %1$s λαμβάνεται.

en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
el_GR: %1$s Η έκδοση 10.6 εισήγαγε νέες προεπιλεγμένες τιμές για αρκετές παραμέτρους σύντομου κώδικα. Οι νέες εγκαταστάσεις χρησιμοποιούν αυτόματα τις νέες προεπιλεγμένες τιμές, αλλά οι αναβαθμισμένες εγκαταστάσεις θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν τις παλιές προεπιλεγμένες τιμές, εκτός εάν είναι επιλεγμένο αυτό το πλαίσιο. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με αυτές τις αλλαγές στο %2$sιστολόγιό μας%3$s.

en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
el_GR: %1$sΝέο!%2$s Μετατρέπει το %3$s σε ένα πλήρες σύστημα ημερολογίου. Δημιουργήστε και διαχειριστείτε εκδηλώσεις απευθείας στο WordPress και ακόμη και ενσωματώστε τις απρόσκοπτα με τις υπάρχουσες ροές σας.

en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
el_GR: %1$sΣημείωση:%2$s Πρόσθετες %3$sεπιλογές εμφάνισης%4$s είναι διαθέσιμες με χειροκίνητη επεξεργασία του σύντομου κώδικα μετά την εισαγωγή.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
el_GR: %1$sΠαρακαλώ σημειώστε: %2$s %3$s Η έκδοση 10.6 αλλάζει τις προεπιλεγμένες επιλογές για αρκετές ρυθμίσεις σύντομων κωδικών. Προκειμένου να διατηρηθεί η συνοχή, αυτές οι νέες προεπιλογές %4$s δεν %5$s ενεργοποιούνται κατά την αναβάθμιση από προηγούμενη έκδοση. Αν θέλετε να μάθετε περισσότερα σχετικά με τις αλλαγές, διαβάστε την %6$sανάρτηση%7$s στο ιστολόγιό μας ή για να μεταβείτε στις νέες προεπιλογές, ενεργοποιήστε την επιλογή %8$s στη σελίδα %9$s ρυθμίσεων%10$s.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
el_GR: %1$sΠαρακαλώ σημειώστε: %2$s %3$s η έκδοση 11.0 βελτιώνει τον τρόπο ανάκτησης των διευθύνσεων URL της τροφοδοσίας ICS. Αυτή η αλλαγή χρησιμοποιεί μια τυπική ενσωματωμένη λειτουργία του WordPress, οπότε θα πρέπει να είναι πλήρως συμβατή με όλες τις υπάρχουσες εγκαταστάσεις. Αν αντιμετωπίσετε νέα προβλήματα μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 11 ή νεότερη, παρακαλούμε επισκεφθείτε τα %4$sΦόρουμ υποστήριξης WordPress%5$s για βοήθεια.

en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
el_GR: %1$sΟι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν%2$s Ίσως χρειαστεί να ανανεώσετε τη σελίδα για να δείτε κάποιες αλλαγές.

en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
el_GR: %1$sΑυτή η διεύθυνση URL παραπέμπει σε ένα αρχείο στη Βιβλιοθήκη πολυμέσων σας %2$s.Ενώ θα πρέπει να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη διεύθυνση URL σε έναν %3$s σύντομο κώδικα, θα είναι ένα στατικό στιγμιότυπο του ημερολογίου τη στιγμή που δημιουργήθηκε το αρχείο και δεν θα αντικατοπτρίζει τυχόν μελλοντικές ενημερώσεις του ημερολογίου προέλευσης. Ανατρέξτε στον %4$sΟδηγό χρήσης%5$s για οδηγίες σχετικά με την απόκτηση της σωστής διεύθυνσης URL δυναμικής τροφοδοσίας.

en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
el_GR: %1$sΕκτελείτε το ICS Calendar σε μια εφαρμογή WordPress Playground %2$s Επειδή το ICS Calendar προορίζεται να εκτελείται σε διακομιστή ιστού, ορισμένες λειτουργίες ενδέχεται να μην είναι διαθέσιμες ή να μην λειτουργούν σωστά.

en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
el_GR: %1$sΗ τοποθεσία σας χρησιμοποιεί επί του παρόντος μια ρύθμιση χρονοζώνης με βάση τη μετατόπιση UTC.%2$s Αυτό μπορεί να προκαλέσει σφάλματα εμφάνισης της ώρας στο πρόσθετο %3$s σε τοποθεσίες που τηρούν θερινή ώρα. Παρακαλούμε %4$sαλλάξτε τη ρύθμιση της ζώνης ώρας%5$s στην πλησιέστερη στην τοποθεσία σας πόλη, στην ίδια ζώνη ώρας, για σωστή απεικόνιση της ώρας. Ανατρέξτε στην %6$s τεκμηρίωση%7$s για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αυτό το θέμα.

en: Add %1$s
el_GR: Προσθήκη %1$s

en: Additional Views
el_GR: Πρόσθετες απόψεις

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
el_GR: Προστίθενται πρόσθετες δυνατότητες στις βασικές προβολές μήνα, βασική προβολή, λίστα και εβδομάδα.

en: All Day
el_GR: Ολοήμερο

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
el_GR: Επιτρέψτε την πρόσβαση σε αυτά τα ονόματα κεντρικών υπολογιστών που επιλύονται σε δεσμευμένες διευθύνσεις IP

en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
el_GR: Επίσης, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε τον σύντομο κωδικό %1$s ακριβώς όπως τον έχετε εισάγει στην επηρεαζόμενη σελίδα.

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
el_GR: Χρησιμοποιείτε πάντα AJAX για την απόδοση ημερολογίων (συνιστάται)

en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
el_GR: Ένας εκτενής %1$sΟδηγός χρήσης%2$s είναι διαθέσιμος στην ιστοσελίδα μας. Παρακάτω παρατίθενται ορισμένοι γρήγοροι σύνδεσμοι προς τους βασικούς πόρους της τεκμηρίωσης.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
el_GR: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα κατά την προσπάθεια ανάκτησης της διεύθυνσης URL που ζητήθηκε.

en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε ένα %1$ssubscribe%2$s URL και όχι ένα %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Η εισαγωγή του URL απευθείας στο πρόγραμμα περιήγησης ιστού θα πρέπει να κατεβάσει ένα %6$s αρχείο.)

en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
el_GR: Από προεπιλογή, το %1$s χρησιμοποιεί ένα μη πραγματικό κωδικό στις αιτήσεις AJAX, αν και αυτό δεν είναι απολύτως απαραίτητο, καθώς οι αιτήσεις AJAX δεν γράφουν άμεσα τίποτα στη βάση δεδομένων και υπάρχει πρόσθετος κώδικας καθαρισμού/εγκυρότητας. Το nonce προκαλεί περιστασιακά συγκρούσεις με ορισμένα πρόσθετα προσωρινής αποθήκευσης, ιδίως το %2$s. Εάν χρησιμοποιείτε ένα πρόσθετο προσωρινής αποθήκευσης και διαπιστώνετε ότι τα ημερολόγιά σας AJAX περιστασιακά δεν φορτώνονται, ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να παρακάμψετε το nonce.

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
el_GR: Από προεπιλογή, το Ημερολόγιο ICS προσθέτει ένα κουμπί "Προσθήκη Ημερολογίου ICS" στη γραμμή εργαλείων πάνω από τον επεξεργαστή WYSIWYG όταν χρησιμοποιείτε τον Κλασικό επεξεργαστή. Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να αφαιρέσετε το κουμπί. Δεν έχει καμία επίδραση στις τοποθεσίες που χρησιμοποιούν τον Block Editor (Gutenberg).

en: Bypass nonce on AJAX requests
el_GR: Παράκαμψη του nonce σε αιτήματα AJAX

en: CSS Guide
el_GR: Οδηγός CSS

en: Caching
el_GR: Προσωρινή αποθήκευση

en: Calendar Builder
el_GR: Δημιουργία ημερολογίου

en: Calendar Description:
el_GR: Περιγραφή ημερολογίου:

en: Calendar Title:
el_GR: Τίτλος ημερολογίου:

en: Cancelled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Clear Cached Calendar Data
el_GR: Απαλοιφή αποθηκευμένων δεδομένων ημερολογίου

en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
el_GR: Εκκαθάριση %1$s %2$s μεταβατικών στοιχείων.

en: Click for more...
el_GR: Κάντε κλικ για περισσότερα...

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
el_GR: Διαμορφώστε όλες τις ρυθμίσεις ημερολογίου με ένα εύκολο οπτικό περιβάλλον εργασίας.

en: Contact:
el_GR: Επαφή:

en: Could not retrieve data from the requested URL.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση δεδομένων από τη διεύθυνση URL που ζητήθηκε.

en: Count:
el_GR: Μέτρηση:

en: Customizer
el_GR: Εξατομικευτής

en: Developer Resources
el_GR: Πόροι για προγραμματιστές

en: Do even more with...
el_GR: Κάντε ακόμα περισσότερα με...

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
el_GR: Τροποποιήστε εύκολα τις παλέτες χρωμάτων του ημερολογίου σας, τις γραμματοσειρές και πολλά άλλα, σε ολόκληρο τον ιστότοπο.

en: Enhanced Features
el_GR: Βελτιωμένα χαρακτηριστικά

en: Enter feed URL...
el_GR: Εισαγωγή διεύθυνσης URL τροφοδοσίας...

en: Enter one hostname per line.
el_GR: Εισάγετε ένα όνομα κεντρικού υπολογιστή ανά γραμμή.

en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
el_GR: Σφάλμα: %1$s.

en: FAQs and Tips
el_GR: Συχνές ερωτήσεις και συμβουλές

en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
el_GR: Για βοήθεια, χρησιμοποιήστε τη φόρμα %1$sαίτησης υποστήριξης%2$s.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
el_GR: Για την ασφάλεια του ιστότοπού σας, παρακαλούμε ΜΗΝ δημοσιεύετε την Αναφορά συστήματος στα φόρουμ υποστήριξης.

en: Format:
el_GR: Μορφή:

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
el_GR: Πλήρης, Επόμενο, Τοιχοποιία, Μήνας με πλευρική μπάρα, Widget και άλλα.

en: General WordPress Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις WordPress

en: Getting Started
el_GR: Ξεκινώντας

en: Go PRO!
el_GR: Πηγαίνετε PRO!

en: Hide past events
el_GR: Απόκρυψη προηγούμενων συμβάντων

en: ICS Events
el_GR: Εκδηλώσεις ICS

en: ICS Feed URL Tester
el_GR: Ελεγκτής URL τροφοδοσίας κοινόχρηστης σύνδεσης στο Internet

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση του αρχείου ICS ή ήταν κενό. Βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση URL είναι σωστή και ελέγξτε τη διαμόρφωση του php.ini για να επαληθεύσετε ότι είναι διαθέσιμο το cURL ή το allow_url_fopen. Εάν χρησιμοποιείτε κενά διαστήματα για να οριοθετήσετε πολλές διευθύνσεις URL, μπορείτε επίσης να δοκιμάσετε να χρησιμοποιήσετε το χαρακτήρα διοχέτευσης. Διεύθυνση URL που επηρεάζεται:

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
el_GR: Αν ανησυχείτε ότι το πρόσθετο δεν ανακτά σωστά την τροφοδοσία σας, μπορείτε να δοκιμάσετε τη διεύθυνση URL εδώ.

en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
el_GR: Αν το ημερολόγιό σας δεν φορτώνεται με ένα μοιραίο σφάλμα "δεν υπάρχει μνήμη", δοκιμάστε να αυξήσετε το όριο μνήμης. Συνιστάται τουλάχιστον 512 MB. %1$s Σημειώσεις: 1) Ορισμένοι πάροχοι φιλοξενίας ενδέχεται να μην επιτρέπουν στις εφαρμογές να παρακάμπτουν την προεπιλεγμένη ρύθμιση του διακομιστή. 2) Δεν είναι δυνατό να ορίσετε αυτή την επιλογή χαμηλότερα από το τρέχον προεπιλεγμένο όριο μνήμης του διακομιστή σας.

en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
el_GR: Εάν ο διακομιστής ημερολογίου σας φιλοξενείται στον ίδιο φυσικό διακομιστή με τον ιστότοπό σας, είναι μέρος του ίδιου τοπικού δικτύου ή χρησιμοποιεί μια %1$sδεσμευμένη διεύθυνση IP%2$s, πληκτρολογήστε το όνομα κεντρικού υπολογιστή του εδώ για να επιτρέψετε την πρόσβαση. Για πολλαπλούς διακομιστές ημερολογίου, εισαγάγετε ένα όνομα κεντρικού υπολογιστή ανά γραμμή. Ανατρέξτε στην %3$sτεκμηρίωση %4$s%5$s για περισσότερες πληροφορίες.

en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
el_GR: Εάν η διεύθυνση URL της τροφοδοσίας σας λειτουργεί με το online εργαλείο %1$sΠροεπισκόπηση%2$s, δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε την επιλογή %3$s στην καρτέλα %4$s παραπάνω.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
el_GR: Εάν ο ιστότοπός σας έχει σταματήσει να ανακτά feeds μετά την ενημέρωση της έκδοσης 11, ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να χρησιμοποιήσετε τη μέθοδο παλαιών αιτήσεων.

en: Increase memory limit when rendering calendars
el_GR: Αύξηση του ορίου μνήμης κατά την απόδοση ημερολογίων

en: Insert %1$s
el_GR: Εισαγωγή %1$s

en: Last week
el_GR: Την προηγούμενη εβδομάδα

en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
el_GR: Αφήστε το %1$s κενό για να συμπεριλάβετε όλες τις επερχόμενες εκδηλώσεις. %2$s πρέπει να είναι μια τυπική συμβολοσειρά μορφής ημερομηνίας %3$sPHP%4$s.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
el_GR: Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη περιγραφή του ημερολογίου. Εισάγετε %1$s για να παραλείψετε την περιγραφή εντελώς.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
el_GR: Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιήσετε τον προεπιλεγμένο τίτλο του ημερολογίου. Πληκτρολογήστε %1$s για να παραλείψετε τον τίτλο εντελώς.

en: Loading
el_GR: Φόρτωση

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: Miscellaneous
el_GR: Διάφορα

en: Next Page
el_GR: Επόμενη Σελίδα

en: Next week
el_GR: Επόμενη Εβδομάδα

en: No %1$s transients were found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν μεταβατικές καταστάσεις %1$s.

en: No additional events this month.
el_GR: Δεν υπάρχουν επιπλέον εκδηλώσεις αυτό το μήνα.

en: No events found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν συμβάντα.

en: No events.
el_GR: Όχι γεγονότα.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
el_GR: Ο πλήρης οδηγός χρήσης είναι διαθέσιμος με πλήρη μετάφραση σε δεκάδες γλώσσες στον ιστότοπό μας:

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
el_GR: Αντιγράψτε το παρακάτω κείμενο και συμπεριλάβετε το στο μήνυμά σας κατά την αποστολή της υποστήριξης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Previous Page
el_GR: Προηγούμενη Σελίδα

en: Recurring event
el_GR: Διαχωριστικά συμβάντων

en: Recurs daily
el_GR: Επαναλαμβάνεται καθημερινά

en: Recurs every %1$s days
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %1$s ημέρες

en: Recurs every %1$s months
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %1$s μήνες

en: Recurs every %1$s weeks
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %1$s εβδομάδες

en: Recurs every %1$s years
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε %1$s χρόνια

en: Recurs monthly
el_GR: Επαναλαμβάνεται κάθε μήνα

en: Recurs weekly
el_GR: Επαναλαμβάνεται εβδομαδιαία

en: Recurs yearly
el_GR: Επαναλαμβάνεται ετησίως

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
el_GR: Αφαίρεση του κουμπιού "Προσθήκη ημερολογίου ICS" στον κλασικό επεξεργαστή

en: Resolved IP address for %1$s:
el_GR: Επιλυμένη διεύθυνση IP για %1$s:

en: Resources:
el_GR: Πόροι:

en: Results:
el_GR: Αποτελέσματα:

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save to your calendar
el_GR: Αποθήκευση στο ημερολόγιό σας

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
el_GR: Ορίζει πόσο καιρό θα πρέπει να αποθηκεύονται τα δεδομένα τροφοδοσίας ημερολογίου στον διακομιστή (μεταβατικά στοιχεία WordPress) πριν από την επαναφόρτωση. Η προεπιλογή είναι 3600 (1 ώρα).

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Shortcode Builder
el_GR: Δημιουργός σύντομων κωδικών

en: Shortcode Overview
el_GR: Επισκόπηση σύντομων κωδικών

en: Shortcode Parameters Reference
el_GR: Αναφορά παραμέτρων σύντομου κώδικα

en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
el_GR: Εμφάνιση περιγραφών συμβάντων %1$s(αλλάξτε σε αριθμό στο εισαγόμενο σύντομο κώδικα για να ορίσετε όριο λέξεων)%2$s

en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
el_GR: Εμφάνιση τοποθεσιών συμβάντων %1$s(αν υπάρχουν)%2$s

en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
el_GR: Εμφάνιση διοργανωτών εκδηλώσεων %1$s(αν υπάρχει)%2$s

en: Show past events
el_GR: Εμφάνιση προηγούμενων συμβάντων

en: Show/hide all
el_GR: Εμφάνιση/απόκρυψη όλων

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: System Report
el_GR: Αναφορά Συστήματος

en: Test URL
el_GR: URL Δοκιμών

en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την εγκατάσταση %1$s. Πριν δημιουργήσετε τον πρώτο σας σύντομο κωδικό ημερολογίου, παρακαλούμε επισκεφθείτε τη σελίδα %2$sΓενικές ρυθμίσεις%3$s και βεβαιωθείτε ότι η γλώσσα του ιστότοπού σας, η ζώνη ώρας και οι ρυθμίσεις μορφής ημερομηνίας/ώρας είναι σωστές. Ανατρέξτε στον %4$sΟδηγό χρήσης%5$s για περισσότερες πληροφορίες.

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
el_GR: Το χαρακτηριστικό σύντομου κώδικα "currentweek" υποτιμάται. Χρησιμοποιήστε την view="week" στον σύντομο κώδικά σας.

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
el_GR: Το χαρακτηριστικό "legendinline" του σύντομου κωδικού έχει ξεπεραστεί. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε το legendstyle="inline" στο shortcode σας.

en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
el_GR: Η ιδιότητα "url" στον σύντομο κωδικό %1$s φαίνεται να περιέχει ετικέτες HTML- πιθανότατα η διεύθυνση URL έχει μετατραπεί σε σύνδεσμο που μπορεί να γίνει κλικ. Το ημερολόγιό σας μπορεί να μην εμφανίζεται σωστά ως αποτέλεσμα. Παρακαλούμε αφαιρέστε τον σύνδεσμο με δυνατότητα κλικ στον σύντομο κώδικα.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
el_GR: Η συνάρτηση r34ics_url_get_contents() δεν υποστηρίζεται πλέον.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
el_GR: Αυτή φαίνεται να είναι μια έγκυρη διεύθυνση URL τροφοδοσίας ICS.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
el_GR: Αυτό δεν φαίνεται να είναι έγκυρο URL τροφοδοσίας ICS.

en: This week
el_GR: Αυτή την εβδομάδα

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
el_GR: Αυτό θα διαγράψει αμέσως όλα τα υπάρχοντα προσωρινά αποθηκευμένα δεδομένα ημερολογίου (εκκαθάριση μεταβατικών), αναγκάζοντας το WordPress να φορτώσει ξανά όλα τα ημερολόγια την επόμενη φορά που θα προβληθούν. Η κατάτηση θα συνεχιστεί όπως πριν.

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Transient (cache) expiration
el_GR: Παροδική λήξη

en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
el_GR: Μετατρέψτε το Ημερολόγιο Google, το Ημερολόγιο Microsoft Office 365 ή το Ημερολόγιο iCloud της Apple σε μια απρόσκοπτα ενσωματωμένη εμπειρία WordPress με αυτόματη ενημέρωση και μηδενική συντήρηση.

en: Upgrade to PRO!
el_GR: Αναβάθμιση σε PRO!

en: Use legacy feed request method
el_GR: Χρήση παλαιάς μεθόδου αίτησης τροφοδοσίας

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
el_GR: Χρήση νέων προεπιλογών παραμέτρων (v.10.6)

en: User Guide
el_GR: Οδηγός χρήσης

en: Utilities
el_GR: Παροχές

en: View:
el_GR: Εμφάνιση:

en: Visit %1$s to learn more.
el_GR: Επισκεφθείτε το %1$s για να μάθετε περισσότερα.

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
el_GR: Όταν είναι επιλεγμένο, όλα τα ημερολόγια θα εμφανίζονται μέσω AJAX (ασύγχρονα μετά τη φόρτωση της σελίδας). Αυτό είναι ιδιαίτερα χρήσιμο σε συνδυασμό με άλλα πρόσθετα προσωρινής αποθήκευσης ή αν τα ημερολόγιά σας περιέχουν μεγάλο αριθμό εκδηλώσεων. Κανονικά, τα δεδομένα του ημερολογίου αποστέλλονται απευθείας στην HTML της αρχικής φόρτωσης της σελίδας, εκτός εάν έχει καθοριστεί AJAX στον σύντομο κώδικα.

en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
el_GR: Όταν επικοινωνείτε με την υποστήριξη, παρακαλούμε αναφέρετε την %1$sΑναφορά συστήματος%2$s από αυτή τη σελίδα.

en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
el_GR: Η διεύθυνση URL της τροφοδοσίας σας φαίνεται να περιέχει διαπιστευτήρια HTTP Basic Authentication. Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε την επιλογή %1$s στην καρτέλα %2$s παραπάνω.

en: calendar event
el_GR: ημερολογιακή εκδήλωση

en: list
el_GR: λίστα

en: month
el_GR: μήνας

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: week
el_GR: εβδομάδα
