ICS Calendar - en to cs translation catalogue (138 entries)

en: %1$s AJAX request bypassed nonce verification, due to configuration setting.
cs: %1$s Požadavek AJAX obešel ověření nonce kvůli nastavení konfigurace.

en: %1$s Data Cache
cs: %1$s Datová mezipaměť

en: %1$s received.
cs: %1$s přijato.

en: %1$s version 10.6 introduced new default values for several shortcode parameters. New installations automatically use the new default values, but upgraded installations will continue to use the old default values, unless this box is checked. Read more about these changes on %2$sour blog%3$s.
cs: %1$s Verze 10.6 zavedla nové výchozí hodnoty pro několik parametrů zkratek. Nové instalace automaticky používají nové výchozí hodnoty, ale aktualizované instalace budou nadále používat staré výchozí hodnoty, pokud není toto políčko zaškrtnuto. Více informací o těchto změnách najdete na %2$snašem blogu%3$s.

en: %1$sNew!%2$s Turns %3$s into a full calendar system. Create and manage events directly in WordPress and even integrate them seamlessly with your existing feeds.
cs: %1$sNovinka!%2$s Změní %3$s na plnohodnotný kalendářní systém. Vytvářejte a spravujte události přímo ve WordPressu a dokonce je můžete hladce integrovat se stávajícími kanály.

en: %1$sNote:%2$s Additional %3$sdisplay options%4$s are available by manually editing the shortcode after insertion.
cs: %1$sPoznámka:%2$s Další %3$smožnosti zobrazení%4$s jsou k dispozici ruční úpravou zkráceného kódu po vložení.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 10.6 changes the default options for several shortcode settings. In order to maintain consistency, these new defaults are %4$snot%5$s enabled when upgrading from an earlier version. If you would like to learn more about the changes please read our %6$sblog post%7$s, or to switch to the new defaults, turn on the %8$s option on the %9$s settings%10$s page.
cs: %1$sUpozornění: %2$s %3$s verze 10.6 mění výchozí možnosti pro několik nastavení zkratek. V zájmu zachování konzistence nejsou tyto nové výchozí hodnoty %4$spři přechodu z dřívější verze %5$s povoleny. Pokud se chcete o změnách dozvědět více, přečtěte si prosím náš %6$spříspěvek na blogu%7$s, nebo pro přepnutí na nové výchozí nastavení zapněte %8$s možnost na stránce %9$s nastavení%10$s.

en: %1$sPlease note:%2$s %3$s version 11.0 streamlines the way ICS feed URLs are retrieved. This change uses a standard built-in WordPress function, so it should be fully compatible with all existing installations. If you encounter any new issues after upgrading to version 11 or later, please visit the %4$sWordPress Support Forums%5$s for assistance.
cs: %1$sUpozornění: %2$s %3$s verze 11.0 zjednodušuje způsob načítání adres URL kanálů ICS. Tato změna využívá standardní vestavěnou funkci WordPressu, takže by měla být plně kompatibilní se všemi stávajícími instalacemi. Pokud se po aktualizaci na verzi 11 nebo novější setkáte s novými problémy, navštivte prosím %4$sFóra podpory WordPressu%5$s, kde získáte pomoc.

en: %1$sSettings updated.%2$s You may need to refresh the page to see some changes.
cs: %1$sNastavení aktualizováno.%2$s Pro zobrazení některých změn bude možná nutné stránku obnovit.

en: %1$sThis URL points to a file in your Media Library.%2$s While you should be able to use this URL in an %3$s shortcode, it will be a static snapshot of the calendar at the time the file was created, and will not reflect any future updates to the source calendar. Please see our %4$sUser Guide%5$s for instructions on obtaining your correct dynamic feed URL.
cs: %1$sTato adresa URL odkazuje na soubor v knihovně médií %2$s I když byste měli být schopni použít tuto adresu URL v %3$s zkráceném kódu, bude to statický snímek kalendáře v době vytvoření souboru a nebude odrážet žádné budoucí aktualizace zdrojového kalendáře. Pokyny k získání správné adresy URL dynamického zdroje naleznete v naší %4$suživatelské příručce%5$s.

en: %1$sYou are running ICS Calendar in a WordPress Playground implementation.%2$s Because ICS Calendar is intended to run on a web server, some features may be unavailable or may not function properly.
cs: %1$sSpouštíte kalendář ICS v implementaci WordPress Playground.%2$s Protože je kalendář ICS určen pro běh na webovém serveru, některé funkce mohou být nedostupné nebo nemusí fungovat správně.

en: %1$sYour site is currently using a UTC offset-based timezone setting.%2$s This can produce time display errors in the %3$s plugin in locations that observe Daylight Saving Time. Please %4$schange your timezone setting%5$s to the city nearest your location, in the same timezone, for proper time display. See our %6$sdocumentation%7$s for additional information on this issue.
cs: %1$sVáš web v současné době používá nastavení časového pásma založené na posunu UTC %2$s, což může v zásuvném modulu %3$s v místech, kde se dodržuje letní čas, způsobovat chyby v zobrazení času. Pro správné zobrazení času změňte prosím %4$snastavení časového pásma%5$s na město, které je nejblíže vaší poloze, ve stejném časovém pásmu. Další informace o tomto problému naleznete v naší %6$sdokumentaci%7$s.

en: Add %1$s
cs: Přidat %1$s

en: Additional Views
cs: Další pohledy

en: Additional capabilities are added to the core month, basic, list and week views.
cs: K základnímu zobrazení měsíce, základnímu zobrazení, zobrazení seznamu a zobrazení týdne jsou přidány další možnosti.

en: All Day
cs: Celý den

en: Allow access to these hostnames that resolve to reserved IP addresses
cs: Povolení přístupu k těmto hostitelským jménům, která se překládají na vyhrazené IP adresy

en: Also please include the %1$s shortcode exactly as you have it entered on the affected page.
cs: Také prosím uveďte zkratku %1$s přesně tak, jak jste ji zadali na dotčené stránce.

en: Always use AJAX to render calendars (recommended)
cs: Pro vykreslování kalendářů vždy používejte AJAX (doporučeno)

en: An extensive %1$sUser Guide%2$s is available on our website. Below are some quick links to key resources in the documentation.
cs: Rozsáhlá %1$sUživatelská příručka%2$s je k dispozici na našich webových stránkách. Níže uvádíme několik rychlých odkazů na klíčové zdroje v dokumentaci.

en: An unknown error occurred while attempting to retrieve the requested URL.
cs: Při pokusu o načtení požadované adresy URL došlo k neznámé chybě.

en: Be sure you are using a %1$ssubscribe%2$s URL, not a %3$sweb view%4$s URL.%5$s (Entering the URL directly in your web browser should download an %6$s file.)
cs: Ujistěte se, že používáte adresu URL %1$ssubscribe%2$s, nikoliv adresu URL %3$sweb view%4$s %5$s (zadáním adresy URL přímo do webového prohlížeče by mělo dojít ke stažení souboru %6$s)

en: By default, %1$s uses a nonce on AJAX requests, although this is not strictly needed, as the AJAX requests do not directly write anything to the database, and additional sanitization/validation code is in place. The nonce occasionally causes conflicts with certain caching plugins, especially %2$s. If you are using a caching plugin and find your AJAX calendars occasionally do not load, turn on this option to bypass the nonce.
cs: Ve výchozím nastavení %1$s se při požadavcích AJAX používá nonce, ačkoli to není nezbytně nutné, protože požadavky AJAX nezapisují nic přímo do databáze a je k dispozici další sanitizační/validační kód. Nonce občas způsobuje konflikty s některými zásuvnými moduly mezipaměti, zejména %2$s. Pokud používáte zásuvný modul cache a zjistíte, že se vaše kalendáře AJAX občas nenačtou, zapnutím této možnosti nonce obejdete.

en: By default, ICS Calendar adds an "Add ICS Calendar" button to the toolbar above the WYSIWYG editor when using Classic Editor. Check this box to remove the button. Has no effect on sites using the Block Editor (Gutenberg).
cs: Ve výchozím nastavení přidává Kalendář ICS na panel nástrojů nad editor WYSIWYG při použití klasického editoru tlačítko "Přidat kalendář ICS". Zaškrtnutím tohoto políčka tlačítko odstraníte. Nemá žádný vliv na weby používající blokový editor (Gutenberg).

en: Bypass nonce on AJAX requests
cs: Obcházení nonce při požadavcích AJAX

en: CSS Guide
cs: Průvodce CSS

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Calendar Builder
cs: Tvůrce kalendáře

en: Calendar Description:
cs: Popis kalendáře:

en: Calendar Title:
cs: Název kalendáře:

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: Clear Cached Calendar Data
cs: Vymazání dat kalendáře v mezipaměti

en: Cleared %1$s %2$s transient(s).
cs: Vymazáno %1$s %2$s přechodných jevů.

en: Click for more...
cs: Klikněte pro více informací...

en: Close
cs: Zavřít

en: Configure all calendar settings with an easy visual interface.
cs: Konfigurace všech nastavení kalendáře pomocí snadného vizuálního rozhraní.

en: Contact:
cs: Kontakt:

en: Could not retrieve data from the requested URL.
cs: Nepodařilo se načíst data z požadované adresy URL.

en: Count:
cs: Počítat:

en: Customizer
cs: Přizpůsobení

en: Developer Resources
cs: Zdroje pro vývojáře

en: Do even more with...
cs: Udělejte ještě více s...

en: Download
cs: Stáhnout

en: Easily modify your calendar color palettes, fonts, and more, site-wide.
cs: Snadno upravte barevné palety kalendáře, písma a další prvky v rámci celého webu.

en: Enhanced Features
cs: Vylepšené funkce

en: Enter feed URL...
cs: Zadejte adresu URL kanálu...

en: Enter one hostname per line.
cs: Na každý řádek zadejte jeden název hostitele.

en: Error: Could not resolve IP address for %1$s.
cs: Chyba: Nepodařilo se přeložit IP adresu pro %1$s.

en: FAQs and Tips
cs: Nejčastější dotazy a tipy

en: For assistance, please use our %1$ssupport request form%2$s.
cs: Pro pomoc použijte náš %1$sformulář žádosti o podporu%2$s.

en: For your site security please do NOT post the System Report in the support forums.
cs: V zájmu bezpečnosti webu NEPOSÍLEJTE systémovou zprávu do fóra podpory.

en: Format:
cs: Formát:

en: Full, Up Next, Masonry, Month with Sidebar, Widget, and more.
cs: Úplný, Další, Zděný, Měsíc s postranním panelem, Widget a další.

en: General WordPress Settings
cs: Obecná nastavení WordPressu

en: Getting Started
cs: Začínáme

en: Hide past events
cs: Skrýt minulé události

en: ICS Calendar
cs: Kalendář ICS

en: ICS Events
cs: Události ICS

en: ICS Feed URL:
cs: Adresa URL kanálu ICS:

en: ICS file could not be retrieved or was empty. Please verify URL is correct, and check your php.ini configuration to verify either cURL or allow_url_fopen is available. If you are using spaces to delimit multiple URLs, you may also wish to try using the pipe character instead. Affected URL:
cs: Soubor ICS se nepodařilo načíst nebo byl prázdný. Zkontrolujte, zda je adresa URL správná, a zkontrolujte konfiguraci php.ini, zda je k dispozici cURL nebo allow_url_fopen. Pokud používáte mezery pro ohraničení více adres URL, můžete také zkusit místo nich použít znak pipe. Postižená adresa URL:

en: If you are concerned that the plugin is not properly retrieving your feed, you can test the URL here.
cs: Pokud se obáváte, že zásuvný modul nenačítá váš zdroj správně, můžete otestovat adresu URL zde.

en: If your calendar is failing to load with an "out of memory" fatal error, try increasing the memory limit. A minimum of 512 MB is recommended. %1$s Notes: 1) Some hosting providers may not allow applications to override the server default setting. 2) It is not possible to set this option lower than the current default memory limit on your server.
cs: Pokud se kalendář nenačte s fatální chybou "nedostatek paměti", zkuste zvýšit limit paměti. Doporučuje se minimálně 512 MB. %1$s Poznámky: 1) Někteří poskytovatelé hostingu nemusí aplikacím umožnit přepsat výchozí nastavení serveru. 2) Tuto možnost není možné nastavit níže, než je aktuální výchozí limit paměti na serveru.

en: If your calendar server is hosted on the same physical server as your website, is part of the same local network, or otherwise uses a %1$sreserved IP address%2$s, enter its hostname here to allow access. For multiple calendar servers, enter one hostname per line. See %3$sthe %4$s documentation%5$s for more information.
cs: Pokud je server kalendáře umístěn na stejném fyzickém serveru jako vaše webové stránky, je součástí stejné místní sítě nebo jinak používá %1$svyhrazenou IP adresu%2$s, zadejte zde jeho název hostitele, abyste umožnili přístup. V případě více kalendářových serverů zadejte na každý řádek jeden název hostitele. Další informace naleznete v %3$sdokumentaci %4$s%5$s.

en: If your feed URL works with our online %1$sPreview%2$s tool, try turning on the %3$s option under the %4$s tab above.
cs: Pokud adresa URL vašeho kanálu funguje s naším online nástrojem %1$sNáhled%2$s, zkuste zapnout možnost %3$s na kartě %4$s výše.

en: If your site has stopped retrieving feeds after the version 11 update, turn on this option to use the legacy request method.
cs: Pokud váš web přestal načítat kanály po aktualizaci verze 11, zapněte tuto možnost, abyste použili starší metodu vyžádání.

en: Increase memory limit when rendering calendars
cs: Zvýšení paměťového limitu při vykreslování kalendářů

en: Insert %1$s
cs: Vložit %1$s

en: Last week
cs: Minulý týden

en: Leave %1$s blank to include all upcoming events. %2$s must be a standard %3$sPHP date format string%4$s.
cs: Chcete-li zahrnout všechny nadcházející události, ponechte %1$s prázdné. %2$s musí být standardní řetězec %3$sformátu data PHP%4$s.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default description. Enter %1$s to omit description altogether.
cs: Ponechte prázdné, chcete-li použít výchozí popis kalendáře. Zadejte %1$s pro úplné vynechání popisu.

en: Leave empty to use calendar&rsquo;s default title. Enter %1$s to omit title altogether.
cs: Ponechte prázdné, chcete-li použít výchozí název kalendáře. Zadejte %1$s pro úplné vynechání názvu.

en: Loading
cs: Načítání

en: Map
cs: Mapa

en: Miscellaneous
cs: Ostatní

en: Next Page
cs: Další stránka

en: Next week
cs: Příští týden

en: No %1$s transients were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné přechodné jevy %1$s.

en: No additional events this month.
cs: Tento měsíc se nekonají žádné další akce.

en: No events found.
cs: Nebyly nalezeny žádné akce.

en: No events.
cs: Žádné události.

en: Our complete user guide is available with full translation into dozens of languages on our website:
cs: Na našich webových stránkách je k dispozici kompletní uživatelská příručka s úplným překladem do desítek jazyků:

en: Please copy the following text and include it in your message when emailing support.
cs: Zkopírujte prosím následující text a uveďte jej do zprávy při zasílání e-mailu na podporu.

en: Previous Page
cs: Předchozí stránka

en: Recurring event
cs: Opakující se akce

en: Recurs daily
cs: Opakuje se denně

en: Recurs every %1$s days
cs: Opakuje se každých %1$s dní

en: Recurs every %1$s months
cs: Opakuje se každých %1$s měsíců

en: Recurs every %1$s weeks
cs: Opakuje se každých %1$s týdnů

en: Recurs every %1$s years
cs: Opakuje se každých %1$s let

en: Recurs monthly
cs: Opakuje se každý měsíc

en: Recurs weekly
cs: Opakuje se každý týden

en: Recurs yearly
cs: Opakuje se každoročně

en: Remove "Add ICS Calendar" button in Classic Editor
cs: Odstranění tlačítka "Přidat kalendář ICS" v editoru Classic

en: Resolved IP address for %1$s:
cs: Vyřešená IP adresa pro %1$s:

en: Resources:
cs: Zdroje:

en: Results:
cs: Výsledky:

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Save to your calendar
cs: Uložit do kalendáře

en: Sets how long calendar feed data should be cached on the server (WordPress transients) before reloading. Default is 3600 (1 hour).
cs: Nastavuje, jak dlouho mají být data kalendáře uložena v mezipaměti na serveru (přechodné stavy WordPressu) před opětovným načtením. Výchozí hodnota je 3600 (1 hodina).

en: Settings
cs: Nastavení

en: Shortcode Builder
cs: Stavitel Shortcodů

en: Shortcode Overview
cs: Přehled krátkých kódů

en: Shortcode Parameters Reference
cs: Odkaz na parametry krátkého kódu

en: Show event descriptions %1$s(change to a number in inserted shortcode to set word limit)%2$s
cs: Zobrazit popisy událostí %1$s(změňte na číslo ve vloženém zkráceném kódu pro nastavení limitu slov)%2$s

en: Show event locations %1$s(if available)%2$s
cs: Zobrazit místa událostí %1$s(je-li k dispozici)%2$s

en: Show event organizers %1$s(if available)%2$s
cs: Zobrazit organizátory události %1$s(je-li k dispozici)%2$s

en: Show past events
cs: Zobrazit proběhlé akce <br>

en: Show/hide all
cs: Zobrazit/skrýt vše

en: Support
cs: Podpora

en: System Report
cs: Systémová zpráva

en: Test URL
cs: Testovací adresa URL

en: Thank you for installing %1$s. Before creating your first calendar shortcode, please visit your %2$sGeneral Settings%3$s page and verify that your site language, timezone and date/time format settings are correct. See our %4$sUser Guide%5$s for more information.
cs: Děkujeme za instalaci %1$s. Před vytvořením prvního zkráceného kódu kalendáře navštivte stránku %2$sObecná nastavení%3$s a zkontrolujte, zda jsou nastavení jazyka webu, časového pásma a formátu data a času správná. Další informace naleznete v naší %4$sUživatelské příručce%5$s.

en: The "currentweek" shortcode attribute is deprecated. Please use view="week" in your shortcode instead.
cs: Atribut "currentweek" je zastaralý. Místo toho použijte ve svém zkráceném kódu view="week".

en: The "legendinline" shortcode attribute is deprecated. Please use legendstyle="inline" in your shortcode instead.
cs: Atribut "legendinline" je zastaralý. Místo toho použijte ve svém zkráceném kódu legendstyle="inline".

en: The "url" property in your %1$s shortcode appears to contain HTML tags; most likely your URL has been turned into a clickable link. Your calendar may not display properly as a result. Please remove the clickable link in the shortcode.
cs: Zdá se, že vlastnost "url" ve vašem zkráceném kódu %1$s obsahuje značky HTML; pravděpodobně se vaše adresa URL změnila na odkaz, na který lze kliknout. V důsledku toho se váš kalendář nemusí zobrazovat správně. Odstraňte prosím klikací odkaz v krátkém kódu.

en: The r34ics_url_get_contents() function is no longer supported.
cs: Funkce r34ics_url_get_contents() již není podporována.

en: This appears to be a valid ICS feed URL.
cs: Zdá se, že se jedná o platnou adresu URL kanálu ICS.

en: This does not appear to be a valid ICS feed URL.
cs: Zdá se, že toto není platná adresa URL kanálu ICS.

en: This week
cs: Tento týden

en: This will immediately clear all existing cached calendar data (purge transients), forcing WordPress to reload all calendars the next time they are viewed. Caching will then resume as before.
cs: Tím se okamžitě vymažou všechna existující data kalendáře v mezipaměti (vyčistí se přechodné stavy) a při příštím zobrazení bude muset WordPress všechny kalendáře načíst znovu. Ukládání do mezipaměti se poté obnoví jako dříve.

en: Today
cs: Dnes

en: Transient (cache) expiration
cs: Přechodné vypršení platnosti (mezipaměti)

en: Turn your Google Calendar, Microsoft Office 365 or Apple iCloud Calendar into a seamlessly integrated, auto-updating, zero-maintenance WordPress experience.
cs: Přeměňte svůj kalendář Google, Microsoft Office 365 nebo Apple iCloud Calendar na hladce integrovaný, automaticky aktualizovaný a bezúdržbový WordPress.

en: Upgrade to PRO!
cs: Přejděte na verzi PRO!

en: Use legacy feed request method
cs: Použití staršího způsobu vyžádání feedu

en: Use new parameter defaults (v.10.6)
cs: Použití nových výchozích parametrů (v.10.6)

en: User Guide
cs: Uživatelská příručka

en: Utilities
cs: Utility

en: View:
cs: Zobrazit:

en: Visit %1$s to learn more.
cs: Navštivte %1$s a dozvíte se více.

en: When checked, all calendars will render via AJAX (asynchronously after the page loads). This is especially useful in conjunction with other caching plugins, or if your calendars contain a large number of events. Normally, calendar data is sent directly in the HTML of the initial page load unless AJAX has been specified in the shortcode.
cs: Pokud je tato možnost zaškrtnuta, všechny kalendáře se budou vykreslovat pomocí AJAXu (asynchronně po načtení stránky). To je užitečné zejména ve spojení s jinými pluginy pro ukládání do mezipaměti nebo pokud vaše kalendáře obsahují velké množství událostí. Za normálních okolností se data kalendáře odesílají přímo v HTML při prvním načtení stránky, pokud není v krátkém kódu zadán AJAX.

en: When contacting support, please include the %1$sSystem Report%2$s from this page.
cs: Při kontaktování podpory uveďte %1$sSystémovou zprávu%2$s z této stránky.

en: Your feed URL appears to contain HTTP Basic Authentication credentials. Try turning off the %1$s option under the %2$s tab above.
cs: Zdá se, že adresa URL vašeho kanálu obsahuje pověření HTTP Basic Authentication. Zkuste vypnout možnost %1$s na kartě %2$s výše.

en: calendar event
cs: událost v kalendáři

en: list
cs: seznam

en: month
cs: měsíc

en: seconds
cs: sekund

en: week
cs: týden
